UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Чехії посадовцям заборонили використовувати TikTok

Про таке рішення оголосили державні органи та деякі приватні компанії країни.

Державні органи та підприємства, а також приватні компанії в Чехії заборонили своїм співробітникам використовувати TikTok на робочих комп'ютерах та телефонах з міркувань безпеки. Про це повідомляє Radio Pague International.

Крім того, заборона часто поширюється і на особисті пристрої, якщо співробітники використовують їх для роботи.

Розпорядження на підставі попередження Національного управління кібербезпеки та інформаційної безпеки Чехії випустили канцелярія Сенату та міністерства країни. Аналогічне рішення ухвалили, наприклад, напівдержавна енергетична компанія ČEZ, Академія наук Чехії, Чесько-Моравська конфедерація профспілок, банк ČSOB, а також деякі інші установи, організації і компанії.

Раніше про таке рішення повідомила мерія Праги. Міністерство оборони Чехії також заборонило встановлювати на пристрої китайську програму WeChat.

Лише деякі державні установи Чехії мали власний обліковий запис у TikTok, зокрема, Адміністрація уряду Чеської Республіки, яка вже видалила його. Минулого тижня Національне управління кібербезпеки та інформаційної безпеки країни (NÚKIB) випустило попередження проти використання TikTok на пристроях з доступом до важливих інформаційних систем. За словами NÚKIB, цей додаток становить загрозу безпеці.

Читайте також: США вимагали від TikTok, щоб китайські власники додатку відмовились від акцій — Reuters

У листопаді минулого року TikTok визнав, що в китайській штаб-квартирі можна отримати доступ до персональних даних користувачів з усього світу. Це визнання послідувало після  розслідування щодо шпигунства за журналістами.

ІТ-служба Європейської комісії попросила всіх співробітників ЄК видалити китайський застосунок TikTok зі своїх корпоративних та особистих пристроїв, які використовують корпоративні додатки, посилаючись на проблеми із захистом даних. TikTok заборонили на урядових пристроях у США на державному та федеральному рівнях. Таке рішення ухвалили також Канада, Бельгія та Індія.