UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бундестазі Німеччини закликали відкрити для України шлях до НАТО

«Реалістична та чесна дорожня карта» необхідна і для вступу України в ЄС, заявив депутат від керівної партії Німеччини.

Голова комітету німецького Бундестагу з міжнародних справ, депутат від керівної Соціал-демократичної партії Міхаель Рот напередодні потенційного візиту президента України Володимира Зеленського до Німеччини висловився на підтримку вступу України в НАТО. Про це повідомляє DW.

На його думку, від наступного саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня, має виходити чіткий сигнал про те, як може виглядати шлях України до надійних гарантій безпеки з метою членства в Альянсі, наголосив Рот.

«Наша мета має полягати в тому, щоб Росія ніколи більше не ставила під загрозу чи під питання безпеку, незалежність та територіальну цілісність України», - додав Рот.

Читайте також: Кулеба: якщо Німеччина хоче безпечної і процвітаючої Європи, Україна має бути членом НАТО

Він також наголосив, що реалістична та чесна дорожня карта необхідна і для вступу України в ЄС, який пов'язаний із конкретними кроками з реформування, а також такими стимулами, як ранній доступ на внутрішній ринок блоку.

«Переговори про це мають розпочатися не пізніше за початок 2024 року», - вважає Рот.

Подібну позицію займає також експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу Юрген Хардт.

На його думку, канцлер Німеччини Олаф Шольц має чітко виступити за повноправне членство України в НАТО у перспективі. Однак Хардт застеріг, що не варто викликати у Києва хибні очікування, що цього можна досягти швидко.

Зеленський вимагає від НАТО відповідного запрошення до вступу. Тим часом 54 відсотки респондентів у Німеччині виступають проти такого сценарію, згідно з опитуванням YouGov. За такий сценарій висловилися 27 відсотків респондентів.

Читайте також: Сенат Польщі закликав членів НАТО прийняти Україну в Альянс за спрощеною процедурою

Раніше повідомлялося, що надії України на більш конкретну перспективу щодо вступу в НАТО наразі перебувають під загрозою зриву. За інформацією Deutsche Presse-Agentur, члени Альянсу, такі як США та Німеччина, за зачиненими дверима дали зрозуміти, що наразі вони не хочуть брати на себе жодних зобов'язань, які б суттєво виходили за рамки розпливчастої декларації НАТО від 2008 року.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».