UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Британії заарештували ексгауляйтера Севастополя

Його підозрюють у порушення санкційного законодавства.

У Великій Британії затримали колишнього російського так званого губернатора окупованого Севастополя Дмітрія Овсяннікова. Його підозрюють у порушенні санкційного законодавства, повідомляє газета The Times.

Видання зазначає, що  колишнього губернатора затримали у його лондонському будинку. Овсянніков постане перед судом 20 лютого. Як зазначає The Insider, який переказує статтю з паперової версії газети, його звинувачують в обході санкцій та відкритті рахунку в Лондонському банку, також у чотирьох платежах на загальну суму 65 тисяч фунтів стерлінгів та у зберіганні 77,5 тисяч фунтів стерлінгів готівки. Зараз Овсянніков перебуває під арештом.

Овсянніков очолював захоплене Росією місто з 2017 по 2019 рік. До цього і після цього він був заступником російського міністра промисловості та торгівлі. У 2020 році його зняли з посади і звільнили з уряду, як стверджувалося, через скандал з непристойною поведінкою в аеропорту Іжевська.

Читайте також: Українські дрони вводять успішніші санкції проти російської торгівлі вуглеводнями, ніж Захід — The Spectator

Британія запровадила санкції проти Овсяннікова наприкінці 2020 року. Його активи було заморожено.

У 2023 році Овсянніков був виключений із списку санкцій Євросоюзу за рішенням суду ЄС. Суд мотивував це тим, що чиновник більше не обіймає посади, за роботу на яких він потрапив під санкції. Водночас із британського санкційного списку його не виключали.

Читайте також: Нідерланди заарештували трьох осіб за підозрою в обході санкцій проти РФ

Євросоюз готує нові санкції проти РФ та пакет фінансової підтримки України, які планують затвердити до 24 лютого, повідомляло видання Financial Times. Зокрема, ЄС планує збільшити кількість фізичних та юридичних осіб, чиї активи заморозять, а також, кому заборонять в’їзд на територію країн Євросоюзу. За даними осіб, знайомих з переговорами з цього приводу, навряд чи 13 пакет санкцій включатиме заборону на імпорт російського алюмінію, як того вимагали Польща та країни Балтії.