UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суспільна думка у Франції та ФРН виявилася найбільш стриманою щодо підтримки України — опитування

Політичний аналітик розповів про настрої у США та Італії щодо підтримки нашої країни.

Громадська думка у Франції (65% опитаних "за" підтримку України та 35% не згодні з цим) та Німеччині (66% та 34% відповідно) виявилася найбільш стриманою щодо підтримки боротьби України проти агресії РФ, розповідає політичний  аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва  Петро Бурковський у статті "Чому більшість людства стоїть на боці України" 

"І це справжній виклик, адже показує, наскільки сильними та вкоріненими у колективну свідомість лишаються міфи про «велику російську культуру», «роль у Другій світовій війні» та «приниження Росії після розпаду СРСР»", - наголошує автор.

ZN.UA

Читайте також: У Німеччині презентували новий проросійський політичний проєкт

За його словами, інші опитування в цих країнах показують зростання популярності партій, лідери яких відверто рівняються на президента країни-агресора Владіміра Путіна та закликають "врахувати інтереси РФ" шляхом примушування України до тимчасового миру ціною поступок територіями, які окупували російські війська.

На думку аналітика, більш упевнено, порівняно з Францією та ФРН, виглядає ситуація із суспільними настроями у США та Італії. Однак у цих країнах зростає загроза націоналістичного популізму з боку лідерів, які хочуть прийти до влади і керувати в "путінському стилі". У США та Італії, на думку Бурковського, влада не все робить, щоб підтримати громадський, політичний і просвітницький активізм нашої діаспори.

Читайте також: Не США – у CNN підрахували, хто надав найбільше допомоги Україні

"А 2024-го це може відіграти ключову роль для підтримки України Вашингтоном і Римом", - підкреслює він.

Аналітик теж звертає увагу, що не варто сприймати як належне високі показники суспільної підтримки Україні в Австралії, Великій Британії,  Нідерландах, Швеції, Іспанії, Португалії та Канаді.

"Такі союзники заслуговують на особливу увагу: на постійне спілкування між лідерами, ініційоване Києвом; на постійну медійну та культурну присутність, яка показуватиме, заради чого власне українці воюють із ворогом; на серйозні кроки, які переконали б тисячі українців діаспори і новітніх мігрантів повернутися та відбудовувати свою, здобуту такою дорогою ціною, Україну", - заявив Бурковський.