UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц у новорічному зверненні пообіцяє підтримувати Україну, "як ніхто інший у Європі" ‒ ЗМІ

Політик обіцяє запобігти "поширенню війни".

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму новорічному зверненні, яке прозвучить ввечері 31 грудня, наголосить на непохитній підтримці України, а також закличе громадян проявити відповідальність під час виборів.

Основні тези промови заздалегідь оприлюднили ЗМІ, повідомляє "Укрінформ".

Читайте також: Новий представник України в ООН очікує 80 млрд євро військової допомоги від Німеччини

Шольц підкреслив, що Німеччина залишатиметься надійним партнером України, допомагаючи їй у протистоянні російській агресії.

"Багато хто з тривогою стежить за жорстокою загарбницькою війною Росії проти України. Я запевняю вас, що ми не залишимо Україну й будемо підтримувати її, як ніхто інший у Європі. Ми також зберігатимемо холоднокровність, щоб запобігти поширенню цієї війни", ‒ заявив політик.

Читайте також: Потрібна згода Росії для відправлення німецьких миротворців в Україну — Мерц

Канцлер згадав про ключові виклики, з якими стикається країна: економічні труднощі, інфляцію та вплив війни на Європу. Він наголосив на важливості єдності та збереження стійкості перед цими загрозами.

Шольц звернувся до громадян із закликом прийти на вибори, заплановані на 23 лютого. Він підкреслив важливість відповідального голосування, застерігаючи від впливу зовнішніх сил, зокрема через соціальні мережі.

"Розумні й порядні виборці самі вирішуватимуть, за кого голосувати, а не власники соцмереж", ‒ наголосив канцлер, натякаючи на спроби впливу на вибори, серед іншого, через дописи Ілона Маска в соцмережі X (колишній Twitter).

Читайте також: Німеччина подвоїла експорт озброєнь до України у 2024 році – Reuters

Нагадаємо, мільярдер Ілон Маск у газеті Welt am Sonntag опублікував колонку на підтримку ультраправої німецької партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD). Після цього, зокрема, кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц описав дії підприємця як безпрецедентне втручання та назвав їх "нав'язливими і претензійними".