UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц проти використання німецької зброї по території Росії

Він підкреслив, що не бачить причин змінювати це правило.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі не бачить причин для розширення зони дії західної зброї у війні в Україні, зокрема для ударів по території Росії. Про це він заявив під час суспільного діалогу в Берліні в неділю, повідомляє ARD.

Він заявив, що існують «чіткі правила поставок німецької зброї, які були узгоджені з Україною, і вони працюють».

За словами канцлера, метою його політики щодо України є «запобігання початку великої війни», а поставка німецької зброї для самооборони України слугують для «запобігання ескалації війни, війни між Росією і НАТО».

Шольц додав, що він дотримуватиметься своїх попередніх критеріїв щодо постачання зброї в Україну, додавши, що  «Німеччина є найбільшим прихильником України в Європі».

При цьому, за його твердженнями,  Німеччина намагається знайти дипломатичні шляхи врегулювання війни, активно працюючи над вирішенням таких питань як захист Запорізької атомної електростанції, експорт зерна та обмін полоненими.

Читайте також: Обмеження Байдена щодо завдання ударів по території Росії — це стратегія поразки для України — WSJ

Нагадаємо, що Німеччина надала Україні військову допомогу із умовою, що зброя не буде використана на території Росії.

Водночас напередодні представник Партії зелених Антон Хофрайтер закликав дозволити Україні атакувати російську територію західною зброєю, оскільки «йдеться про захист українців».

Зазначимо, що США теж офіційно не скасовувало своє обмеження на право бити їхньою зброєю по території РФ, однак в американській адміністрації зараз точаться активні дебати щодо послаблення заборони, щоб дозволити українцям атакувати ракетні та артилерійські пускові установки РФ, розташовані безпосередньо за кордоном між Україною та Росією.

Нещодавно  кілька країн заявили, що змінили своє рішення щодо цього питання. Зокрема про це прямо сказала Велика Британія. Також глава МЗС Латвії говорила, що деякі країни передали Україні зброю із таким дозволом, але не оголошували про це рішення публічно.