UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц навряд чи погодиться на прохання Ердогана придбати винищувачі Eurofighter Typhoon — Bloomberg

Канцлер Німеччини Олаф Шольц навряд чи погодиться на нове прохання президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана придбати винищувачі Eurofighter Typhoon, оскільки напруженість між країнами загострилась через низку питань, зокрема через засудження Туреччиною Ізраїлю, пише Bloomberg

Читайте також: Німеччина відправить винищувачі до Румунії для підтримки місії НАТО — Reuters

Тож Ердоган, ймовірно, попросить Шольца на зустрічі в Берліні в п'ятницю зняти блокування з продажу винищувачів, необхідних йому для оновлення дещо застарілих військово-повітряних сил. Таке припущення журналістам видання озвучили турецькі чиновники, знайомі з цим питанням. Німеччина виробляє Eurofighter у консорціумі з трьома іншими країнами.

Очікується, що канцлер не дасть згоди, заявили німецькі офіційні особи, посилаючись на дипломатичну напруженість між союзниками по НАТО під проводом США та Туреччини. Справа в придбанні країною систем протиповітряної оборони від Росії, її військовому виступі проти курдських сил у Сирії та затримці ратифікації членства Швеції в НАТО.

Читайте також: Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас готова стати наступним генсеком НАТО

 Оголошення Ердоганом Ізраїлю «терористичною державою», водночас із паралельним визнанням ХАМАС обраними правителями та захисниками Сектору Газа, доповнило список занепокоєння. На відміну від США та Євросоюзу, Туреччина не вважає ХАМАС терористичною організацією.

«Це візит складного (для налаголження контактів) партнера, з яким ми обговорюємо цілий ряд кейсів», — сказав журналістам у середу речник німецького уряду Штеффен Хебештрайт. Він додав, що Шольц чітко висловить тверду позицію Німеччини про те, що Ізраїль має право захищатися після смертоносної атаки ХАМАС 7 жовтня.

Уряд Туреччини відмовився від коментарів

Чому американо-турецькі відносини залежать від угоди щодо винищувачів

 США напередодні зазначили, що передумовою для згоди на продаж військових літаків є ратифікація турецьким парламентом заявки Швеції на приєднання до Організації Північноатлантичного договору.

Читайте також: Туреччина звинуватила ЄС у несправедливості та упередженості щодо її заявки на вступ

Комітет у закордонних справах турецького парламенту почав обговорення вступу Північної країни до НАТО в четвер, хоча заявив, що хоче побачити письмову антитерористичну дорожню карту від Швеції, перш ніж затверджувати вступ.