UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще декілька країн ЄС погрожують закрити кордони з Росією через наплив мігрантів

Латвія та Литва заявили, що стежать за ситуацією.

Зростаюча кількість шукачів притулку, які прибувають на східний кордон ЄС, змушує країни Балтії розглянути питання про закриття кордону з Росією через побоювання, що Кремль використовує мігрантів в якості зброю для створення міграційної кризи на континенті, пише POLITICO.

Латвія, Литва та Естонія дедалі більше стурбовані тим, що Фінляндія минулого тижня на два тижні закрила всі свої пункти пропуску з Росією  після того, як до країни  в’їхали нелегальні мігранти з постраждалих від кризи країн Африки та Азії.

Міністерство внутрішніх справ Латвії повідомило виданню, що Рига «наразі не планує повністю закривати кордон з Росією та Білоруссю», однак додало, що офіційні особи уважно стежать за подальшим розвитком ситуації з потоками нелегальної імміграції. Тож у разі, якщо ситуація кардинально зміниться і загрожуватиме безпеці країни, не виключено, що Латвія також може повністю закрити свій східний кордон.

Читайте також: Глави Польщі, Литви та Латвії відмовилися фотографуватися з Лукашенко на зустрічі ООН

Раніше Естонія заявляла, що готується до потенційного зростання кількості мігрантів, які намагатимуться потрапити в ЄС через Росію, і може у відповідь закрити кордон. Фінський міністр минулого тижня повідомив POLITICO, що найбільше мігрантів прибуває із Сомалі, Ємену, Іраку, Сирії та Афганістану, оскільки Росія використовує мігрантів для здійснення «навмисних, цинічних, гібридних дій».

Фінляндія, Естонія та Латвія є єдиними трьома країнами ЄС, які межують з материковою Росією, і — хоча після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Москву були накладені санкції на низку товарів — вони продовжують діяти як магістраль для торгівлі та подорожей.

Читайте також: Навіщо Росія підтримує етнічну напруженість, пов'язану з мігрантами із Середньої Азії – ISW

Високопоставлений литовський урядовець, який говорив на умовах анонімності, наголосив, що наразі ведеться належна підготовка і країна ретельно стежить за власним кордоном із російським Калінінградським анклавом, тож  відреагує у разі, якщо відбудуться будь-які зміни.

«Ми підтримуємо рішення Фінляндії, яка піддається гібридній атаці, організованій Росією», – додав чиновник.

У НАТО вже попередили , що Росія використовує міграцію як інструмент для тиску на інші країни Європи.

Кремль, у свою чергу, заперечує, що заохочує мігрантів без документів намагатися перетнути кордон, однак фінські прикордонники кажуть, що їхні російські колеги допомагають людям з проїздом і навіть закривають за ними контрольно-пропускні пункти, щоб запобігти їхньому поверненню.

У 2021 році союзницю Москви Білорусію звинуватили в подібній тактиці після того, як вона здійснила десятки рейсів із таких країн, як Сирія та Ірак, допомагаючи мігрантам нелегально перетинати кордон із Польщею.

Про мотиви Кремля й про те, як має намір діяти фінський уряд, пише Володимир Кравченко в статті «Міграційна криза у Фінляндії: чотири мети Росії».