Росія, яку не запросили на Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня в Бюргенштоці, ймовірно, шукатиме способи зірвати зустріч, повідомляє швейцарська газета NZZ am Sonntag, посилаючись на ІТ-експертів і джерела у Федеральному управлінні кібербезпеки Швейцарії, зазначає Bloomberg.
Окремо швейцарська газета SonntagsZeitung повідомила, що Швейцарія не вислала жодного російського дипломата з моменту повномасштабного вторгнення Москви в Україну на початку 2022 року, хоча за цей час Росія збільшила кількість своїх співробітників у Берні та Женеві на десятки осіб.
Речник МЗС Швейцарії підтвердив, що в країні наразі перебуває 217 російських дипломатів: 75 – у швейцарських установах і 142 – у багатосторонніх організаціях, багато з яких розташовані в Женеві. Він підтвердив, що Швейцарія вживатиме заходів проти будь-яких дипломатів, які будуть помічені у незаконній розвідувальній діяльності.
Вважається, що близько третини російського дипломатичного контингенту в Швейцарії працює паралельно з підрозділами військової, зовнішньої або внутрішньої розвідки, повідомив SonntagsZeitung співробітник швейцарської розвідки. 26 травня швейцарський парламент має проголосувати за пропозицію щодо «систематичного» вислання дипломатів, які причетні до шпигунства.
Нагадаємо, 26 травня президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів США та Китаю, Джо Байдена та Сі Цзіньпіна, з пропозицією долучитися до Саміту миру. «Ми не хочемо, щоб, так само як ці книжки, згорів Статут ООН», сказав Зеленський, стоячи у знищеній російським ударом друкарні у Харкові.
Китай, який претендує на роль ключового посередника у врегулюванні війни між Україною та Росією, не лише відстоює позицію Москви, а й намагається просувати власні «мирні пропозиції». Про це пише експерт з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики, асоційований старший аналітик Центру «Нова Європа» Наталія Бутирська у статті «Чому для України важлива участь Китаю у саміті світу?» на ZN.UA.