UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саміт миру у Швейцарії стикається з ризиком кібератак з боку російських хакерів – ЗМІ

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну збільшила присутність дипломатів у Швейцарії

Росія, яку не запросили на Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня в Бюргенштоці, ймовірно, шукатиме способи зірвати зустріч, повідомляє швейцарська газета NZZ am Sonntag, посилаючись на ІТ-експертів і джерела у Федеральному управлінні кібербезпеки Швейцарії, зазначає Bloomberg.

Окремо швейцарська газета SonntagsZeitung повідомила, що Швейцарія не вислала жодного російського дипломата з моменту повномасштабного вторгнення Москви в Україну на початку 2022 року, хоча за цей час Росія збільшила кількість своїх співробітників у Берні та Женеві на десятки осіб.

Читайте також: Зеленський: Путін боїться того, що може дати Глобальний саміт миру

Речник МЗС Швейцарії підтвердив, що в країні наразі перебуває 217 російських дипломатів: 75 – у швейцарських установах і 142 – у багатосторонніх організаціях, багато з яких розташовані в Женеві. Він підтвердив, що Швейцарія вживатиме заходів проти будь-яких дипломатів, які будуть помічені у незаконній розвідувальній діяльності.

Вважається, що близько третини російського дипломатичного контингенту в Швейцарії працює паралельно з підрозділами військової, зовнішньої або внутрішньої розвідки, повідомив SonntagsZeitung співробітник швейцарської розвідки. 26 травня швейцарський парламент має проголосувати за пропозицію щодо «систематичного» вислання дипломатів, які причетні до шпигунства.

Читайте також: Байден пропустить український саміт миру заради збору коштів у Голлівуді – Bloomberg

Нагадаємо, 26 травня президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів США та Китаю, Джо Байдена та Сі Цзіньпіна, з пропозицією долучитися до Саміту миру. «Ми не хочемо, щоб, так само як ці книжки, згорів Статут ООН», сказав Зеленський, стоячи у знищеній російським ударом друкарні у Харкові. 

Китай, який претендує на роль ключового посередника у врегулюванні війни між Україною та Росією, не лише відстоює позицію Москви, а й намагається просувати власні «мирні пропозиції». Про це пише експерт з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики, асоційований старший аналітик Центру «Нова Європа» Наталія Бутирська у статті «Чому для України важлива участь Китаю у саміті світу?» на ZN.UA.