UA / RU
Підтримати ZN.ua

Rz: У Польщі можуть звільнити аграрного міністра – не впорався з протестами та переговорами з Україною

Однопартійці збираються захищати Чеслава Сєкєрського

У Польщі може відбутися переформатування уряду прем’єр-міністра Дональда Туска. Свої посади можуть втратити щонайменше чотири міністри, серед яких видання Rzeczpospolita називає Чеслава Сєкєрського – міністра сільського господарства. Причина можливої відставки – міністр не впорався з протестами фермерів та переговорами з Україною. 

За інформацією Rzeczpospolita, коаліційний альянс «Третій шлях» «стурбований долею» Сєкєрського та міністра клімату та довкілля Пауліни Генніг-Клоска. «Наша інформація свідчить, що прем'єр-міністр не задоволений їхньою роботою. Сєкєрський не впорався з аграрними протестами та переговорами з українською стороною, а Генніг-Клоска почала з фальстарту та «скандалу з вітряками», пише видання. 

«Ми будемо захищати Сєкєрського, але з Генніг-Клоска може бути інакше», – повідомив Rzeczpospolita один з міністрів уряду Туска, який прийшов від Польської селянської партії (входить до «Третього шляху»), як і Сєкєрський. 

Читайте також: Мінагрополітики прогнозує, коли Польща та Україна розблокують кордон і транзит

Інші міністри, за даними Rzeczpospolita, можуть покинути уряд не через критику Туска, а через бажання перейти до Європарламенту після загальноєвропейських виборів. Наприклад, міністр розвитку та технологій Кшиштоф Гетьман та міністр культури Бартоломей Сенкевич. За власним бажанням може піти міністр держмайна Борис Будка. 

«Ми побачимо, хто з міністрів відчуває себе настільки добре, щоб думати, що отримає такий шанс на євровиборах», – прокоментував Туск бажання деяких міністрів стати євродепутатами, зазначивши, що для цього «мають бути дуже серйозні досягнення».

Читайте також: Україна просить Польщу безперешкодно пропускати через кордон пальне – Шмигаль

Нагадаємо, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський у лютому вибачився за інцидент з розсипанням українського зерна на кордоні, але фактично виправдав дії фермерів, зазначивши, що вони «перебувають у дуже складній економічній ситуації» і «важко не зрозуміти їхній відчай».

Навіть дистанціюючись від проблем на україно-польському кордоні, можемо констатувати, що фермерство в ЄС – дійсно впливова сила. Про можливості європейських фермерів пише Лариса Гук у статті «Хто вони – фермери, які можуть «продавити» владні інституції ЄС, розсипаючи українське зерно та закидаючи яйцями штаб-квартиру в Брюсселі» на ZN.UA.