UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський олігарх вимагає у британському суді збільшення витрат на охорону його колекції картин

Фрідман хоче дозволу витрачати більше грошей для збереження «унікального об’єкту нерухомості»

Підсанкційний російський олігарх Міхаіл Фрідман, в якого в Україні арештовані всі активи, заявив 17 жовтня, що британський санкційний офіс неправомірно заборонив йому витрачати тисячі фунтів стерлінгів на місяць на утримання свого особняка Athlone House в Лондоні, в якому зберігається «значна колекція творів мистецтва».

Адвокати мільярдера заявили у Високому суді Лондона, що Фрідману необхідно витрачати ці гроші, щоб запобігти занепаду Athlone House, який він купив за 65 мільйонів фунтів стерлінгів. Також Фрідман хоче, щоб йому дозволили витрачати гроші на персонал, який не пов'язаний з охороною, в тому числі на водія, в чому йому було відмовлено на тій підставі, що він може їздити на громадському транспорті, повідомляє Reuters.

Читайте також: Медичний сервіс Helsi “Альфа-груп” Фрідмана купила вже у розпал великої війни

Управління з виконання фінансових санкцій (OFSI) заявило, що Фрідман не може платити 30 тис фунтів стерлінгів на місяць компанії, яка обслуговує Athlone House, оскільки її єдиний директор, помічниця Фрідмана Нігіна Заїрова, також перебуває під санкціями. Також в OFSI заявили, що виплати персоналу Фрідмана не були необхідними, а призначені для того, щоб дозволити бізнесмену «продовжувати насолоджуватися своїм досанкційним стилем життя».

Адвокат Малкольм Бердлінг заявив, що OFSI вже дозволила Фрідману витрачати 26 тис фунтів стерлінгів на місяць на охорону та обслуговування системи відеоспостереження. Але цього, на думку адвокатів Фрідмана замало, адже Athlone House є «унікальним об'єктом нерухомості з унікальними потребами в комунікаціях, ІТ, освітленні, опаленні та безпеці, не в останню чергу з огляду на його колекцію творів мистецтва».

Читайте також: Британія припинила розслідування проти російського мільярдера Фрідмана

Нагадаємо, Фрідман судиться із Європейським Союзом щодо накладені на нього санкції. Один з адвокатів олігарха, Тьєррі Марембер, заявив, що через санкції Євросоюзу життя мільярдера «зруйноване».

У вересні Служба безпеки України повідомила Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, вчинені групою осіб за попередньою змовою). Стверджується, що він з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну інвестував близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора.