Згідно зі щорічним звітом Національного агентства з кібер- та інформаційної безпеки Чехії (NÚKIB), минулого року стратегічні чеські установи зафіксували чотири ворожі проникнення або спроби вторгнень у їхні кіберсистеми. Про це повідомляє Euractiv.
"Минулий рік підтвердив давній інтерес суб'єктів, пов'язаних з Російською Федерацією та Китайською Народною Республікою, до таємної діяльності в мережах чеських стратегічних установ", - сказав директор NÚKIB Лукаш Кінтр, посилаючись на звіт, згідно з яким у 2023 році було зафіксовано рекордну кількість інцидентів у кіберпросторі країни, тоді як кількість серйозних атак зменшилася.
"Ми можемо говорити про щонайменше чотири окремі спроби або успішні проникнення в мережі цих організацій", - додав він.
Згідно зі звітом, російські та китайські хакери намагалися отримати конфіденційну урядову інформацію. З міркувань безпеки у доповіді не вказується, які саме установи були об'єктами атак, натомість описуються загальні тенденції у сфері кібербезпеки.
У звіті також йдеться про причетність північнокорейської хакерської групи Lazarus, яка діє проти оборонних компаній у країнах НАТО і ЄС.
Хакери, пов'язані з Іраном, який виступає проти того, щоб Прага підтримувала Ізраїль, також активно діяли в Чехії, зокрема, націлившись на системи управління водними ресурсами.
Раніше повідомлялося, що кількість деструктивних кібератак у ЄС, до багатьох із яких причетні підтримувані Росією групи, подвоїлася. Хакерські атаки, зокрема, були націлені на сервіси, пов'язані з виборами до Європарламенту. Кількість кібератак з геополітичними мотивами неухильно зростає з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну.