Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час виступу на 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН наголосив на важливості засудження російського вторгнення в Україну, а також закликав підтримати українську Формулу миру. Повідомляє Укрінформ.
"Я пояснював, як Нідерланди виконуватимуть свої зобов'язання. Я також звертаюся із закликом і до вас. Виступіть проти Путіна та порушення Росією статуту ООН. Підтримайте мирний план, підтримайте Україну, навіть якщо на це потрібен буде час, навіть якщо будуть труднощі та невдачі, особливо якщо на це буде потрібен час і будуть невдачі. Скажіть Росії, щоб вона повернула Україні вкрадених дітей", – зазначив Рютте.
«Немає жодних сумнівів, хто злочинець, а хто жертва. Росія напала на Україну - суверенну державу, а не навпаки. Росія тут агресор», – додав він.
За його словами, треба показати Росії, що було зроблено висновки з уроків з минулого, і кожен "підніме слухавку, відповість на стук в двері, кожен виконає свої зобов’язання та візьме відповідальність".
У межах своєї промови, глава нідерландського уряду також нагадв про трагедію МН17.
"17 липня 2014 року цінності, які так цінують Нідерланди, були розтоптані. Це був день, коли рейс МН17 був збитий Росією", – наголосив міністр, сказавши, що того дня нідерландський народ та весь світ усвідомили, що свобода, справедливість вимагає постійних зусиль.
"Щодня мільйони людей відчувають на собі наслідки російської агресії, насамперед це український народ, який є жертвою жахливих злочинів. Щодня вони живуть у страху. Чи безпечно у власному будинку чи місті? Чи побачу я колись знову мою сім'ю? Це запитання, які ніхто ніколи не повинен собі ставити. В ЄС ми думали, що нам більше ніколи не доведеться стикатися з такими питаннями, але ми помилялися, і тепер ми повинні відреагувати. Ми не можемо залишити одну країну напризволяще", – резюмував Рютте.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час виступу у Раді Безпеки ООН 20 вересня представив анонсовані деталі Формули миру. За його словами, українські солдати зараз своєю кров’ю роблять те, що Рада Безпеки ООН має робити своїми голосуваннями – зупиняють агресію та захищають принципи Статуту ООН.