UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін може напасти на країни Балтії, аби натиснути на Захід в питанні України – оглядач

Для цього йому не обов’язково заморожувати триваючу війну.

Допомагаючи Україні, країни Балтії практично спустошили свої арсенали, однак вони, насамперед, працюють для забезпечення власної безпеки, оскільки можуть стати наступною ціллю для президента РФ Владіміра Путіна, пише у матеріалі «Чому для України настільки важлива допомога «балтійських яструбів» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Зокрема в Україні не виключають, що воєнна кампанія проти країн Балтії може розпочатися вже 2025 року й для вторгнення Росії не обов’язково заморожувати війну з Україною.

Більше того,  Кремль може розглядати напад на країни Балтії як спосіб тиску на країни Заходу, щоб залишити Україну в сфері російського впливу та змусити до переговорів.

Читайте також: Очільниця оборонного комітету Бундестагу: Путін може напасти на Німеччину, він повністю здатний на це

Кравченко підкреслює, що домагаючись поразки Росії, держави Балтії насамперед інвестують у власну безпеку: з 2014 року в цих країнах добре усвідомлюють загрози з боку Кремля, оскільки Путін поставив собі за мету відновити Російську імперію та перекроїти міжнародний порядок.

«Приклад країн Балтії свідчить: аби бути на правильному боці історії, не обов’язково мати величезну територію, надпотужну економіку та численну армію. Політикам і громадянам достатньо добре знати власну історію, відрізняти добро від зла, а також мати рішучість приймати та схвалювати нехай не популярні, проте необхідні рішення», - зазначає автор.

Україна постійно наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси, а в Москві заяви України про намір повернення територій в кордонах 1991 року називають «мрією».