Посол Китаю в ЄС Фу Конг заявив, що глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель можуть відвідати Китай у першій половині 2023 року. Про це повідомляє Reuters.
Підготовка до візиту двох вищих посадових осіб ЄС триває, і очікується, що незабаром почнуться «дуже часті взаємні візити на високому рівні» між Євросоюзом і Китаєм, сказав Фу Конг.
Обидві сторони зайняли різні позиції щодо війни РФ проти України, причому дипломати ЄС критикують відмову Китаю називати конфлікт вторгненням або закликати до виведення російських військ з української території.
Фу Конг заявив, що невдоволення ЄС позицією Пекіна щодо війни РФ проти України «дуже ірраціональне» і Китай не хоче, щоб це питання вплинуло на розвиток зв'язків з блоком.
У річницю повномасштабного вторгнення РФ Китай опублікував позицію щодо мирного врегулювання в Україні, яка налічує 12 пунктів. Документ підкреслює, що "важливо підтримувати зустрічні кроки Москви та Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій". Це те, проти чого виступає Україна, адже єдине, що може закінчити війну - виведення військ РФ з України. Будь-що інше лише відтерміновує наступне вторгнення.
Після того, як Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало свою позицію, головний дипломат ЄС у Китаї Хорхе Толедо заявив журналістам у Пекіні, що деякі частини документа викликають занепокоєння.
«Там немає жодної згадки про агресора, що дивно, тому що ясно, що є агресор і є жертва. Це незаконно і неспровоковано. Тому це викликає певне занепокоєння», - сказав Толедо.
У грудні минулого року Фу Конг заявив, що війна поставила Пекін у дуже складне становище у відносинах з ЄС, після того, як Мішель під час візиту до Пекіна на початку грудня закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати вплив країни на Росію у зв'язку з війною Кремля проти України.
Раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон заявив про намір відвідати Китай з офіційним візитом на початку квітня, закликавши Пекін допомогти Заходу чинити тиск на Росію, щоб «зупинити агресію і побудувати мир».