UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Грузії відхилив скандальний законопроект про «іноагентів»

Водночас представники більшості в парламенті Грузії просто утримались від голосування. 

Парламент Грузії на екстреному засіданні у п’ятницю, 10 березня, відхилив законопроект про «іноагентів», який викликав масштабні протести в країні.

Правляча коаліція партій «Грузинська мрія» та «Сила людей» внесли законопроект до другого читання та не проголосували за нього.

Як зазначає телеканал 1TV, на пленарному засіданні парламенту зареєструвалися 112 депутатів. Під час голосування не підтримали законопроект «Про прозорість іноземного впливу» у другому читанні 35 народних депутатів, за висловився один.

Як пише видання Netgazeti, єдиний депутат, який підтримав закон «про іноагентів» і в першому, і в другому читанні — Давид Самхарадзе, один із лідерів «Грузинської мрії».

Водночас згідно з результатами голосування законопроект провалили голоси опозиції. Основна частина депутатів від правлячої партії  від голосування утрималася.

Згідно з нормативними актами Грузії, для офіційного відкликання законопроекту необхідно було представити прийнятий у першому читанні проект на пленарному засіданні та поставити його на голосування у другому читанні.

Що стосується другого законопроекту, який не був винесений на голосування в першому читанні, то його вже відкликали.

Напередодні на мітингу перед парламентом у Тбілісі прозвучало звернення до президента Грузії щодо скликання позачергового засідання парламенту для відкликання законопроекту, який викликав велике обурення серед грузин.

Пізно ввечері парламент Грузії оголосив про проведення пленарного засідання у п'ятницю, хоча попередньо було прийнято рішення про тимчасове припинення роботи законодавчого органу.

Читайте також: У МВС Грузії заявили, що відпустили всіх затриманих, окрім одного

Відповідно до законопроекту, який в країні назвали проросійським, будь-яка фізична та юридична особа, яка отримує фінансування з-за кордону, зобов'язувалася зареєструватися як іноземний агент. Порушення цього правила передбачало кримінальну відповідальність із позбавленням волі на строк до 5 років.

Ухвалення законопроекту в першому читанні спровокувало мосові акції протетсту, на вулиці вийшли десятки тисяч людей у кількох містах країни. Найбільш людними були мітинги у Тбілісі — там протестувальники намагалися прорватися до парламенту. Проте протести 7 і 8 березня були жорстоко придушені поліцією.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників і заявила, що ветує закон у разі, якщо його буде ухвалено.

Зрештою, 9 березня представники влади повідомили, що відкликають скандальний законопроект.