UA / RU
Підтримати ZN.ua

Одну зі структур Ради Європи досі очолює син генерала російської розвідки – Bild

Ігор Нєбиваєв займається боротьбою з відмиванням грошей.

Син генерала Служби зовнішньої розвідки РФ Володимира Нєбиваєва 39-річний Ігор Нєбиваєв досі очолює в Страсбурзі структуру Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей Moneyval. Про це пише німецька газета Bild.

Ім'я Нєбиваєва вказано на офіційному сайті Moneyval, але про його родинні зв'язки раніше публічно не повідомлялося. За даними Bild, його 68-річний батько Володимир Нєбиваєв служить у Москві і є генералом СЗР.

Читайте також: ГРУшники, які отруїли Скрипалів: Bellingcat знайшли «цікавих сусідів» у затриманого у Швеції подружжя

Саме СЗР, серед іншого, вважають відповідальною за отруєння Сергія Скрипаля та його дочки у британському Солсбері у 2018 році. Після тих подій Україна надіслала 13 російських дипломатів під прикриттям, у тому числі і Нєбиваєва. А раніше, у 2017 році, українські ЗМІ повідомили про затримання у Києві дипломатичного автомобіля з нетверезим водієм та пасажирами, серед яких був на той момент офіційний представник СЗР в Україні Володимир Нєбиваєв.

Журналісти стверджують, що Нєбиваєв-старшого разом із сином досі прописані в одній квартирі в Москві. Нєбиваєв не відповів на запит Bild про коментарі.

За даними газети, посада «дає росіянину уявлення про заходи, які країни-члени [ЄС] вживають для боротьби з відмиванням коштів Росією, повсюдно поширеного в Європі».

Загалом, за інформацією видання, хоча Росія вийшла з Ради Європи у березні минулого року, зі 120 громадян РФ, які раніше працювали у структурах Ради Європи, близько 90 осіб зберегли свої посади. Співрозмовники Bild у Раді Європи вказують, що серед росіян є віддані та лояльні співробітники, але сумніви щодо них залишаються.

"Звичайно, зараз стоїть питання довіри до цих людей. Ці люди тепер мають доступ до конфіденційних даних, а також можуть брати участь у розробці керівних принципів і таким чином впливати на них", - цитує видання одного з них.

Читайте також: Країни світу вислали вже 443 російських дипломати — МЗС України

Новини, у грудні минулого року у розвідці Німеччини було затримано російського шпигуна Карстена Лінке. Як з'ясувалося згодом, він мав вивідати для РФ дані про місцезнаходження артилерійських позицій та позицій ППО української армії. Також відомо, що він отримав за свою інформацію 400 тисяч євро.