Депутати Національних зборів Франції (нижня палата парламенту) 12 березня підтримали безпекову угоду з Україною. 372 голоси «за», 99 «проти» й 101 «утримався». Це було результатом напружених дебатів, які продемонстрували глибокі розбіжності у парламенті щодо політики президента Еммануеля Макрона стосовно України, зазначає Reuters.
10-річний пакт про безпеку з Україною включає в себе зобов'язання Парижа постачати більше зброї, тренувати солдатів і відправити до 3 мільярдів євро у вигляді військової допомоги Україні в 2024 році. Макрон також зайняв більш жорстку позицію щодо Росії, закликавши союзників України терміново зробити більше. Він також не виключив присутності західних військ в Україні, що викликало негативну реакцію серед деяких партнерів.
«Голосувати проти – значить дати Владіміру Путіну всі аргументи і сигнал, якого він чекає. Утриматися – значить ухилитися від своїх обов'язків перед історією», – сказав депутатам прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь перед голосуванням.
Опитування, проведене соціологічною компанією Elabe 10 березня показало, що близько 52% опитаних французів висловилися за присутність французьких військ в Україні для небойових місій й 79% виступили проти виконання французькими солдатами бойових місій в Україні.
Нагадаємо, разом з Великою Британією угоди про співробітництво у сфері безпеки з Україною підписали Німеччина та Франція. Що спільного в цих трьох угодах? Якими є відмінності? Навіщо вони нашій країні? Пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Угоди з Францією та Німеччиною: що вони означають для України».