UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина може додатково виділити на оборону ще дев'ять мільярдів євро з 2028 року — міністр фінансів 

Додаткові кошти можуть бути вивільнені, якщо Німеччина знизить свій борг до встановленого ЄС цільового показника.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер бачить можливості для додаткових витрат на оборону до дев'яти мільярдів євро (9,7 мільярда доларів) з 2028 року, якщо країна зможе знизити рівень боргу, заявив він у вівторок, 2 квітня. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Німеччина передає Україні ракети для Patriot, інженерну техніку і броньований захист

Додаткові кошти можуть бути вивільнені, якщо Німеччина знизить свій борг до встановленого ЄС цільового показника в 60% від валового внутрішнього продукту, сказав Лінднер.

"Якщо ми опустимося нижче цієї межі, тоді можна буде знову обговорювати виплату боргу щодо коронавірусу, заплановану на 2028 рік", - сказав він.

Уряд Німеччини взяв екстрені кредити на загальну суму близько 300 мільярдів євро у 2020, 2021 і 2022 роках, реагуючи на пандемію коронавірусу і війну РФ проти України.

Починаючи з 2028 року, Німеччина планує виплачувати по дев'ять мільярдів євро на рік на погашення боргу, сказав Лінднер.

"Однак, якщо тягар пандемії на рівень боргу вже буде подолано до того часу, виплати можуть бути значно зменшені”, - сказав міністр.

За його словами, це зробило б доступними мільярди, які допоможуть досягнути цільового показника НАТО у федеральному бюджеті після закінчення спеціальної програми для Бундесверу.

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Німеччина створила спеціальний фонд на сто мільярдів євро для закупівлі сучасного озброєння. Вона також зобов'язалася досягти цільового показника НАТО щодо витрат на оборону щонайменше 2% від ВВП.

Читайте також: Німеччина може спростити працевлаштування для українців – знімається обов'язок знання німецької мови і інтеграційних курсів

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявляв, що Берліну, можливо, доведеться витрачати більше 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону, щоб стримувати Росію найближчими роками. 

Німеччина вперше з часів закінчення “холодної війни” досягає цільового показника НАТО у 2% ВВП витрат на оборону. Оборонні видатки зросли на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.