UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина інвестує 20 мільярдів євро у своє виробництво напівпровідників

Пандемія коронавірусу й війна в Україні змушують уряд посилювати незалежність від поставок

Уряд канцлера Олафа Шольца планує виділити 20 мільярдів євро на підтримку виробництва напівпровідників у Німеччині, щоб зміцнити технологічний сектор країни та забезпечити постачання критично важливих компонентів в умовах зростаючої геополітичної напруженості із Китаєм. 

Гроші мають бути розподілені між німецькими та міжнародними компаніями до 2027 року і будуть взяті з Фонду клімату та трансформації, за словами людей, які беруть участь у переговорах, повідомляє Bloomberg. 

Позабюджетний фонд, відомий як KTF, спочатку був створений для інвестування в декарбонізацію економіки, але його сфера застосування була розширена. Наразі в уряді ведуться переговори про виділення 180 мільярдів євро, які будуть представлені найближчими тижнями, повідомили люди, які попросили не називати їхніх імен, оскільки обговорення є закритими.

Читайте також: Найбільші виробники чіпів у США закликають адміністрацію Байдена вивчити вплив обмежень щодо Китаю та взяти паузу

Уряд вже погодив виділення 10 мільярдів євро допомоги для нового заводу Intel Corp. і знаходиться в процесі узгодження ще близько семи мільярдів євро у вигляді субсидій компаніям, включаючи Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. і німецьку Infineon Technologies AG.

План підтримки виробництва мікросхем означає, що щонайменше 3 мільярди євро будуть доступні для додаткових проектів. Це може принести користь іншим компаніям, що працюють у Німеччині. GlobalFoundries Inc. має значну присутність у Дрездені, а німецький постачальник Robert Bosch GmbH також має завод з виробництва мікросхем у цьому місті.

Читайте також: У Японії почали діяти обмеження на експорт передового обладнання для виробництва чіпів до Китаю 

Субсидування відбувається на тлі більшого усвідомлення залежності європейської економіки від поставок з Азії після перебоїв, спричинених пандемією коронавірусу та напруженості, викликаної війною в Україні. Раніше цього місяця уряд Німеччини пообіцяв у своїй стратегії щодо Китаю, що він намагатиметься зменшити залежність шляхом диверсифікації та залучення майбутніх технологій, таких як напівпровідники.

Німецькі автовиробники та інші виробники намагалися забезпечити постачання мікросхем у розпал пандемії Covid-19, що спричинило новий поштовх до розширення місцевого виробництва напівпровідників. Торговельні суперечки між США та Китаєм також підкреслили ризики надмірної залежності від закордонних ланцюгів поставок. Тим не менш, основна частина грошей піде не європейським компаніям.

Читайте також: Південна Корея підтримуватиме власний сектор чіпів через загострення відносин США та Китаю

Уряд Німеччини перебуває на завершальній стадії переговорів з TSMC, найбільшим у світі виробником мікросхем, щодо інвестування в завод у Дрездені. За словами людей, в бюджеті вже закладено 5 мільярдів євро субсидій, або близько половини від загальної суми інвестицій.

Адміністрація Шольца виділила близько 1 мільярда євро для Infineon, що становить близько 20% інвестицій у новий завод з виробництва напівпровідників у Дрездені. Німецький постачальник автомобілів ZF Friedrichshafen AG і американський виробник мікросхем Wolfspeed Inc. також отримають державні гроші на будівництво заводу з виробництва чіпів з карбіду кремнію поблизу французького кордону. Спільне підприємство шукає субсидії для покриття близько 25% витрат, що становитиме приблизно 750 мільйонів євро.

У червні голова TSMC Марк Лю заявив журналістам, що після війни в Україні ЄС став більш зацікавленим у створенні нових заводів з виробництва мікросхем для забезпечення поставок.

Читайте також: Німеччина готується заборонити експорт до Китаю хімікатів для виробництва чіпів – Bloomberg

Нагадаємо, що Німеччина напрацьовує нову стратегією щодо Китаю, яка передбачає більш тверезий погляд на відносини і має на меті зменшити залежність від економічної наддержави Азії, яка є головним торговельним партнером Берліна з 2016 року.

Раніше прем’єр-міністр Китаю Лі Цян застеріг Європейський Союз від планів зменшити ризики щодо ланцюгів постачання й заявив, що залежність ЄС від Китаю «є обов’язковою і взаємною». «Ви залежите від мене, а я залежу від вас», – сказав він.