UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науседа: Захід знову може потрапити у пастку у разі переговорів з Росією

"Росії потрібна не угода, а просто знову обдурити Захід".

Президент Литви Гітанас Науседа під час дискусії у Центрі східноєвропейських досліджень застеріг, що Захід знову може опинитися у пастці російського "телефонного права", якщо мирні переговори буде поновлено на умовах РФ. Про це повідомляє LRT.

"Президент Литви Гітанас Науседа побоюється, що Захід може знову потрапити у пастку російського "телефонного права", якщо мирні переговори розпочнуться не на умовах України, а на умовах Кремля", – зазначають журналісти.

"Коли я бачу, що знову і знову, особливо щодо становища на фронті, виникають пацифістські настрої, коли починають говорити про мирні переговори... Я думаю, що ми знову потрапляємо у ту саму пастку та повертаємося до віри у телефонне право, а тепер це так звані мирні переговори", – сказав Науседа.  

У виданні нагадують, що після початку вторгнення Москви в Україну президент Франції Еммануель Макрон у перші місяці регулярно телефонував "господарю" Кремля Володимиру Путіну, намагаючись переконати його припинити війну в сусідній країні. Пізніше очільник Франції визнав, що ці переговори не дали жодних результатів.

Литовський лідер вважає, у цьому контексті Литва проводила "політику розвіювання ілюзій".

Читайте також: Путін посилає сигнал США щодо переговорів по Україні: це пастка, блеф, чи щире бажання?

"Як було у випадку з телефонним правом, так і у випадку з мирними переговорами - Росії потрібна не угода, а просто знову обдурити Захід, виграти час, консолідувати свої сили та напасти на нас з новою силою. Можливо, цього разу не тільки на Україну, а й на всіх нас", – наголосив президент Литви.

Науседа сказав, що ЄС зараз готує 13-й пакет санкцій проти РФ, але рішення ухвалюються надто повільно.

"З санкціями ми просуваємося дуже повільно, іноді навіть невиправдано повільно", – підкреслив він.

У контексті безпеки Литви та регіону, глава держави сказав, що він "вкрай стурбований" тим, щоб США, незалежно від результатів виборів, зберегли свою увагу до ЄС.

"Це потрібно не Литві чи Латвії, це те, що потрібно всьому ЄС. Ми не можемо гарантувати цього сьогодні, але нам не слід боятися якихось апокаліптичних сценаріїв того, що станеться, якщо та чи інша людина виграє вибори", – додав він.

Читайте також: Міноборони Словаччини: Необхідно почати говорити про мирні переговори між Україною та Росією

Раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс наголошував, що Заходу потрібно зробити правильну стратегію захисту від російської агресії, адже кремлівський режим може залишатися при владі ще десятиліття. Він підкреслив, що європейський істеблішмент вже виявляє хід нової холодної війни.