UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії ‒ Newsweek

НАТО зміцнює оборону на східному фланзі.

У Литві країни Північноатлантичного альянсу впроваджують ротаційну модель протиповітряної оборони. У державі розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Такі дії є відповіддю на заклики країн Балтії посилити обороноздатність Європи в регіоні, пише Newsweek.

Читайте також: Якщо Росія нападе на країни Балтії, міста нагадуватимуть Бахмут і Авдіївку ‒ Кулеба

За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, системи ППО введуть в експлуатацію пізніше цього року. Під час Вільнюського саміту влітку минулого року країни НАТО домовилися про створення ротаційної системи, в рамках якої члени Альянсу розгортатимуть засоби протиповітряної оборони в країнах Балтії на певний період часу.

Анушаускас не повідомив, які саме західні країни беруть участь у першому раунді розгортання систем ППО в Литві, але сказав, що обладнання включає в себе зенітно-ракетні комплекси Patriot. Представник оборонного відомства уточнив, що ЗРК надаються європейським союзником, а не Сполученими Штатами Америки.

«Очікується, що цей принцип не буде одноразовим на кілька місяців, а охопить весь рік і значно підвищить наші можливості протиповітряної оборони», ‒ сказав Анушаускас.

Читайте також: Міноборони Данії: Росія може спробувати напасти на одну з країн НАТО через 3-5 років

Кілька європейських країн висловили занепокоєння, що війна Росії проти України може зрештою призвести до більшого конфлікту між Москвою і НАТО. За останні місяці військовий альянс зробив кілька кроків для зміцнення своїх оборонних систем уздовж східного кордону, зокрема, провівши у країнах Балтії та Польщі навчання для понад 90 000 військовослужбовців із усіх 32 держав-членів.

Литва, Латвія, Естонія і Польща найбільше закликають НАТО готуватися до наступного наступу Росії в регіоні. Наприклад, глава польського агентства національної безпеки Яцек Сівера заявив, що країни східного флангу НАТО мають лише три роки, аби підготуватися до потенційного нападу Росії.

Читайте також: Існує велика спокуса для Росії атакувати Захід і країни НАТО, тому що вони бачать нашу нерішучість у підтримці України – експрезидентка Литви

Чи зупиниться Путін на Україні? А чи піде далі? На Захід ‒ Латвію, Литву, Польщу, Естонію?

Путін поставив собі за мету відновити Російську імперію та перекроїти міжнародний порядок. І наразі ніщо не вказує на те, що він відмовився від цих планів.

Про це пише Володимир Кравченко у статті «Путін накинув оком на Європу. Які країни НАТО він атакує після України?».