UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Настав час покласти цьому край»: У Євросоюзі збираються вдарити санкціями по тіньовому флоту Росії

Глава МЗС Швеції Тобіас Більстрем сказав, що зараз ці кораблі плавають «поза радарами»

Європейська комісія розгляне способи боротьби з тіньовим нафтовим флотом Росії в рамках наступного пакету санкцій. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем.

За його словами, тіньовий флот, який складається з приблизно 1400 кораблів з непрозорою структурою власності, «не лише допомагає Росії обходити санкції, але й є очевидною екологічною загрозою», – сказав Більстрем в кулуарах засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі 22 квітня, повідомляє POLITICO.

Глава МЗС Швеції підкреслив, що флот є «великою проблемою... коли мова йде про гроші, які він закачує у військову скарбницю Росії». За словами Більстрема, Єврокомісія і дипломатична служба ЄС тепер «сядуть і ретельно проаналізують всі елементи тіньового флоту і те, що можна зробити». Аналіз викладуть у звіті Єврокомісії перед Європейською Радою.

Читайте також: ЄС погодився пом’якшити санкції щодо тіньового флоту Росії – Reuters

За словами Більстрема, розглядається можливість вжиття «заходів проти власників, операторів, страхових компаній в [будь-якій] третій країні, які Росія сьогодні використовує для того, щоб зробити можливим існування тіньового флоту». Він уточнив, що «заходи» можуть стосуватися як країни прапору, під яким ходить судно, так і країни, яка надає судну з тіньового флоту причал.    

«Настав час покласти цьому край… Тіньовий флот був настільки корисним для Росії, тому що він літав, або, скоріше, плавав – нижче радарів», – сказав Більстрем.

Читайте також: G7 планує обмежити можливості РФ використовувати тіньовий флот для перевезення своєї нафти — Bloomberg

Нагадаємо, Європейський Союз почав роботу над підготовкою 14 пакету санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. У ньому планують зменшити здатність РФ обходити існуючі обмеження для отримання прибутку і товарів. Пакет мають ухвалити цієї весни.

12 квітня Рада ЄС остаточно ухвалила закон, який встановлює мінімальні правила переслідування за порушення або обхід санкцій Євросоюзу в державах-членах. Обхід обмежувальних заходів відтепер вважатиметься кримінальним злочином в усіх країнах Союзу.