UA / RU
Підтримати ZN.ua

На заблокованих польськими перевізниками пунктах пропуску черги на в'їзд в Україну: від 500 до 1300 вантажівок

Найбільша - в пункті пропуску Ягодин.

Сьогодні черги на в'їзд в Україну на пунктах пропуску на польському кордоні Ягодин, Краківець, Рава-Руська та Шегині через страйк польських перевізників сягають від 500 до 1300 вантажних автомобілів, сказав у телемарафоні речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Перемовини ні до чого поки що не призвели, тому польські перевізники продовжують блокувати три основні напрямки на кордоні з Польщею. Це пункти пропуску Ягодин, Краківець і Рава-Руська (з українського боку). Фактично у напрямку виїзду з Польщі до України вони пропускають одну або кілька вантажівок. Тому станом на сьогодні, звісно, є черги. Найбільша - в пункті пропуску Ягодин - понад 1300 вантажівок; і по 500 вантажних авто на напрямках Краківець та Рава-Руська", - розповів Демченко.

Але за його словами, через такі дії польських перевізників водії обирають для себе й інші напрямки, тому ще навпроти одного пункту пропуску - Шегині - є скупчення вантажівок, які очікують на перетин кордону з польського боку. Там станом на сьогоднішній ранок було близько 1100 автомобілів, які повільно, але таки рухаються в напрямку до України. За минулу добу через пункт пропуску Шегині пройшло близько 300 вантажівок на в'їзд.

Фактично, зазначив Демченко, польські перевізники заблокували три напрямки, де перетинало кордон найбільше саме вантажного транспорту. Він нагадав, що пункт пропуску Ягодин на час дії воєнного стану за домовленістю з польською стороною був перекваліфікований для проїзду виключно вантажних транспортних засобів та автобусів, там не перетинають кордон легкові авто.

Речник ДПСУ додав, що на Закарпатті у пунктах пропуску теж є певне скупчення вантажівок, що очікують на в'їзд в Україну, це знову ж таки, можливо, пов'язано з тим, що водії обирають для себе інші напрямки.

Якщо ж говорити про загальний пасажиро-транспортний потік (окрім вантажівок), то в середньому, за даними Демченка, за добу зараз кордон перетинає десь 75-80 тисяч осіб, у вихідні - близько 90 тисяч.

Читайте також: Україна провела переговори з польськими перевізниками: чи є результат

"Але це певною мірою зниження пасажиропотоку в порівнянні з попередніми місяцями, особливо з літніми. Для легкового транспорту та автобусів рух залишається незмінним. Якщо говорити навіть про дії польських перевізників, то вони не обмежують перетин кордону для автобусів і легкових авто", - сказав речник ДПСУ.

Він також розповів, що у напрямку виїзду з України, з нашого боку на пунктах пропуску діє єЧерга, тобто транспортні засоби не перебувають фізично поряд з пунктами пропуску, як це ми звикли бачити раніше, коли стояли кілометрові черги. Зараз водіям повідомляється день і час, коли вони можуть заїхати у пункт пропуску, і вони мають можливості очікувати на перетин кордону в тих місцях, де є необхідна інфраструктура.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажного транспорту у напрямку трьох пунктів пропуску з Україною. Поки що переговори між українською та польською сторонами не дали результатів. Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, імовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка «Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?» на ZN.UA.