UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Ми маємо перетнути всі «червоні лінії» – президент Литви про озброєння для України

Науседа зазначає, що має на увазі й передачу ЗСУ західних винищувачів.

Президент Литви Гітанас Науседа, який послідовно лобіює інтереси України щодо вступу до НАТО, закликав західні країни «перетнути всі червоні лінії» у постачанні озброєнь ЗСУ включно із передачею західних винищувачів, повідомляє «Європейська правда» із посиланням на інтерв’ю Spiegel. 

«Для мене абсолютно ясно, що ми маємо перетнути всі червоні лінії. Інакше ми втрачаємо час. Щодня людей вбивають і катують. Депортація дітей – це звичайна справа, як і бомбардування об'єктів інфраструктури. Озираючись назад, ми втратили час через те, що довго вагалися з прийняттям певних рішень. Зрештою, ми все одно прийшли до цих рішень, але запізно і дуже дорогою ціною. Ми повинні бути дуже рішучими, тому що маємо справу з дуже небезпечним агресором, який не знає кордонів. Не сподівайтеся, що він коли-небудь зупиниться – якщо йому вдасться, він завжди буде продовжувати», – заявив Науседа.

На уточнююче запитання Spiegel чи мав президент на увазі під «всіма червоними лініями» постачання західних винищувачів, Науседа відповів ствердно. 

«Так, деякі країни вже постачають інші типи літаків. Повітряний простір є важливим елементом у цій війні. І для того, щоб мати можливість ефективно його захищати, потрібні літаки і більше систем протиповітряної оборони. Це важливо не тільки для України, але й для нашої безпеки», – сказав він.

Читайте також: Литва виділить новий пакет військової допомоги Україні на суму близько 41 млн євро

«Багато червоних ліній, які ми самі намалювали, були перетнуті. І рішення Німеччини (щодо постачання зброї) є позитивним сигналом не лише для України, але й для всіх інших союзників по НАТО», – додав президент Литви.

Раніше Науседа звинуватив Китай у намаганні зробити війну проти України ще більш кровопролитною. Він заявив, що не бачить ознак того, що Пекін дійсно хоче дотримуватися нейтрального статусу. До цього президент Литви виказував невдоволенням десятим пакетом санкцій ЄС проти РФ, запровадженим після річниці повномасштабного вторгнення в Україну – через відсутність у санкційних списках «Росатому».