UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже половина громадян ЄС більше не бачать у США основного союзника – опитування

Дедалі більше громадян ЄС дистанціюються від США.

Громадяни ЄС дедалі більше скептично ставляться до США і вважають, що союзу час проводити власну зовнішню політику та зменшувати зв’язки з Вашингтоном. Такими є результати опитування фонду Bertelsmann Stiftung, яке охопило понад 26 тисяч людей у ​​27 країнах-членах ЄС, повідомляє EuroNews.

Близько 49% вважають, що Вашингтон більше не є їхнім найважливішим союзником, натомість вони віддають перевагу іншим країнам, таким як Велика Британія (13%) або Китай (10%).

Найбільш скептично налаштованою щодо США країною є Бельгія, де лише 43% людей вважають США своїм основним військовим партнером, тоді як Польща має найвищий проамериканський показник (65%).

Найвищий показник підтримки співпраці з Китаєм має Італія –13%.

Читайте також: Як американці насправді ставляться до НАТО — Politico

Опитування окреслило профіль скептично налаштованих щодо США європейців. Так, з’ясувалося, що це молоді люди переважно віком від 18 до 35 років, мають нижчий рівень освіти, ліві політичні погляди та часто живуть у сільській місцевості.

Навпаки, ті, хто більше підтримують Сполучені Штати, як правило, старші за 55 років, мають вищу освіту,  правоцентристські політичні погляди та переважно мешкають у містах.

Читайте також: Британія хоче мати хороші стосунки як з ЄС, так і з США за Трампа — Стармер

За винятком Польщі, більшість (63%) європейців вважають, що ЄС має скоротити співпрацю зі США та йти незалежним шляхом.

Ця думка особливо сильна у зовнішній політиці, де 73% респондентів хочуть, щоб ЄС брав на себе більш активну роль.

«Ця значна зміна громадської думки ще раз підтверджує, що європейські лідери повинні робити більше для європейської безпеки», – вважає Ізабель Хоффманн, експерт Bertelsmann Stiftung.

Проте НАТО в переважній більшості залишається наріжним каменем міжнародної безпеки – 64% вважають його захистом від головних загроз.

Порівняно зі старшими віковими групами, молодь «менш вірить, що НАТО захищає мир у Європі», і більше вірить, що міжнародні відносини розвиваються на конкуренції, а не на співпраці.

Читайте також: ЄС може підірвати позиції НАТО — The Telegraph

Водночас, залежно від країни, думки європейців щодо того, що для них є основною загрозою, відрізняються.

Загалом, чверть із них (25%) найбільшою загрозою для миру в Європі вважають неспроможність забезпечити кордони, слідом йдуть тероризм (21%), кібератаки (19%), напад іноземного агресора (18%) та організована злочинність (17%).

Франція та Польща є країнами, які бояться неконтрольованих кордонів більше, ніж будь-яка інша європейська країна. При цьому Польща є країною, яка, крім того, найбільше стурбована зовнішньою агресією.