UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен третій молодий німець вважає насильство над жінками прийнятним – опитування

Третина опитаних чоловіків применшують фізичне насильство над жінками.

У Німеччині 33 відсотки чоловіків у віці 18-35 років вважають за прийнятне насильство щодо жінок, а 34 відсотки зізналися, що випадково підняли руку на свого партнера під час сварки, згідно з недавнім опитуванням. У свою чергу, 34% опитаних зізналися, що застосовували фізичне насильство щодо жінок, щоб «навіяти їм повагу». Про це свідчать дані опитування, проведеного німецьким відділенням організації Plan International за дорученням медіагрупи Funke.

Фахівець Федерального чоловічого форуму Карстен Касснер заявив, що результати опитування шокують.

"Проблема в тому, що третина опитаних чоловіків применшує фізичне насильство над жінками. Це має терміново змінитися", - наголосив Касснер, передає "Польське радіо".

Опитування також показало, що багато чоловіків, як і раніше, дотримуються традиційного образу жінки як «домогосподарки». 52 відсотки вважає, що вони мають заробляти достатньо, щоби «жінка могла займатися домом».

Читайте також: Гендерна рівність на рівні глав держав настане через 130 років - ООН

Опитування також показує, що кожен другий молодий чоловік не хоче вступати у стосунки з жінкою, яка вже мала багато сексуальних партнерів. 51 відсоток відчував, що прояв уподобання був слабкістю.

"Класичні моделі поведінки все ще міцно вкоренилися у свідомості людей", - сказала Олександра Чахер, представник Plan International. "Багато чоловіків заявляли про свою згоду з великою гендерною рівністю і проти стереотипних ролей, але не переводили це у конкретні дії", - додав Касснер.

Опитування проводилося у березні поточного року за репрезентативною вибіркою з 1000 чоловіків та 1000 жінок віком від 18 до 35 років у формі письмового онлайн-опитування.

Раніше повідомлялося про те, що під час карантину за коронавірусом домашнє насильство зросло на третину. Рада Європи також визнає, що гендерна нерівність є першопричиною насильства над жінками та домашнього насильства.