UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишній очільник НАТО розкритикував Шольца за недостатню підтримку України

"Було занадто багато вагань, коли йшлось про важливі рішення щодо поставок зброї".

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Німеччина "занадто вагається" у контексті надання допомоги Україні. Про це повідомляє n-tv.

"Сьогодні Німеччина є другою найбільшою країною, яка підтримує Україну після США. Я дуже ціную це. Однак я вважаю, що в Німеччині було занадто багато вагань, коли мова йшла про важливі рішення щодо постачання зброї. Ми всі пам'ятаємо багатомісячні дискусії щодо танків Leopard. Наразі канцлер відмовляється від постачання ракет дальнього радіусу дії "Таурус". Я дійсно не розумію чому. Ці коливання лише дають Путіну додатковий стимул продовжувати війну. Поки ми обговорювали танки Leopard 2, він посилював російську оборону на сході України. Це ще більше ускладнило і зробило ще більш кривавим для українців відвоювання втрачених земель. Нерішучість веде не до миру, а до нескінченної війни. Я помітив, що канцлер Шольц хоче, щоб його вважали канцлером миру. Але мушу сказати, що ще більше вагань не зробить його канцлером миру. Навпаки, це зробить його канцлером вічної війни", – зазначив Расмуссен.

Він нагадав, що США вирішили постачати ракети великої дальності ATACMS.

Читайте також: Сьогодні стартують навчання Sea Breeze 2024, які допоможуть українцям знешкоджувати міни в Чорному морі — The Times

"Вони мають радіус дії 300 кілометрів, і я очікував, що німецький уряд наслідуватиме цей приклад. Канцлер Шольц цього не зробив. Це тим більше дивно, що перші винищувачі F-16 з Данії та Нідерландів незабаром прибудуть в Україну - а поєднання винищувачів F-16 і ракет дальнього радіусу дії було б дуже потужною зброєю. Тому я продовжую закликати канцлера Шольца якнайшвидше схвалити поставку ракет "Таурус". Ми повинні зняти усі обмеження на постачання зброї. Як з точки зору того, яку зброю ми постачаємо, так і з точки зору того, як вона використовується", – додав колишній очільник Альянсу.

Раніше ми повідомляли, що Макрон та Шольц сперечаються про політику щодо України. Суперечки між лідерами відображають розбіжність особистих стилів, а також зіткнення національних інтересів, зумовлене внутрішньою політикою.