UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай скасував запланований візит Борреля — Reuters

Поїздка головного дипломата ЄС у Пекін цього року скасовується вже вдруге.

Китай скасував візит головного дипломата ЄС Жозепа Борреля, запланований на наступний тиждень. Про це заявила речниця ЄС Набіла Масралі, повідомляє Reuters.

Причини скасування не були названі, і це відбувається в той час, коли Європа намагається зменшити ризики, пов'язані з тісними економічними відносинами із Китаєм, якого Брюссель назвав "економічним конкурентом і системним суперником".

"На жаль, китайські колеги повідомили нам, що заплановані дати наступного тижня вже неможливі, і тепер ми повинні шукати альтернативи", - сказала Масралі.

Міністерство закордонних справ Китаю не відразу відповіло на запит про коментар.

Боррель мав відвідати Пекін 10 липня, щоб зустрітися з главою МЗС Китаю та іншими офіційними особами і обговорити "стратегічні питання", включаючи права людини і війну Росії проти України.

Посол ЄС у Пекіні Хорхе Толедо заявив, що Китай і Європа, ймовірно, проведуть переговори у вересні, із питань економіки і торгівлі, а також - із цифрових питань, перед самітом лідерів наприкінці року.

"Ми хочемо взаємодіяти з Китаєм, але нам потрібен прогрес, і він потрібен нам цього року", - сказав Толедо.

Візит Борреля в Пекін цього року скасовується вже вдруге. У квітні він не зміг приїхати через те, що інфікувався COVID-19. У підготовленій промові для виступу в Пекіні у квітні Боррель заявив, що ЄС не може довіряти Китаю, якщо Пекін не прагне миру в Україні.

Китай заявив, що хоче бути посередником у досягненні миру в Україні, але його “мирний план” опублікований у лютому, отримав прохолодну реакцію Заходу. Також Пекін розширює зв'язки з Росією і не засудив Москву за вторгнення в Україну.

Глава Служби ЄС із кліматичної політики Франс Тіммерманс, який цього тижня перебуває в Пекіні на переговорах з питань довкілля, також не зміг відвідати Китай у квітні через те, що інфікувався COVID-19.

Читайте також: Нові експортні обмеження Китаю ускладнять “зелений перехід” ЄС — Bloomberg

Раніше повідомлялося, що Брюссель зіштовхнувся з труднощами у своїх спробах узгодити рішучішу економічну політику щодо Китаю, оскільки країни ЄС вимагають більше доказів, перш ніж ухвалювати жорсткіші правила.