UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа “вдарила” по Китаю новим розслідуванням щодо закупівель медобладнання напередодні візиту Сі Цзіньпіна

Перевірка може тривати дев'ять місяців.

Єврокомісія розпочала розслідування щодо закупівель Китаєм медичного обладнання, що стало черговим кроком у низці заходів, які посилюють напруженість між ЄС та Пекіном напередодні першого за п'ять років візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Європи. Про це пише Bloomberg.

Читайте також: Зв'язки Китаю з РФ ставлять під загрозу відносини Пекіна з ЄС — європейський дипломат

Про розслідування було офіційно оголошено в середу, 24 квітня. ЄС занепокоєний тим, що Пекін може нечесно надавати перевагу саме вітчизняним постачальникам, а це не дозволяє вибудовувати справедливу торгівлю.

Спочатку розслідування буде зосереджене на зборі інформації від компаній та держав-членів ЄС до того, як влада почне переговори з Пекіном про чесні та відкриті ринки. Перевірка має бути завершена протягом дев'яти місяців.

Якщо ЄС виявить нечесну практику на ринках закупівель, він може обмежити доступ Китаю до тендерів Євросоюзу. Якщо ж діалог з Пекіном призведе до відчутних коригувальних дій, розслідування може бути призупинено в будь-який час.

ЄС стверджує, що Пекін просуває заходи й практики, що спотворюють ринок, для реалізації своєї політики "зроблено в Китаї" і мети досягти 85% частки внутрішнього ринку для китайських компаній, що виробляють основні компоненти медичного обладнання, до 2025 року. Цільовий показник - 70% для пристроїв вищого класу.

Читайте також: Стало відомо, яку знижку на газ Росія пропонує Китаю

Євросоюз також вважає, що китайський уряд дискримінує імпортні товари та іноді висуває жорсткі вимоги до іноземних компаній, включаючи інвестиційні зобов'язання або передачу технологій китайським підприємствам.

Останніми роками Пекін приділяє більше уваги місцевим і державним закупівлям у сфері медичних технологій, оскільки органи влади по всій країні запровадили суворі вимоги до вітчизняної продукції для багатьох категорій приладів.

Доступ ЄС до китайського ринку закупівель вже давно викликає нарікання, і це питання, зокрема, порушували офіційні особи Євросоюзу під час візитів до Китаю минулого року. Переговори за останні 12 місяців майже не просунулися.

Минулого тижня в Пекіні канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив, що Європа посилить торговельний захист, якщо Китай не прислухається до занепокоєння щодо недобросовісної конкуренції, демпінгу та надлишкових потужностей. Китай стверджує, що США і Європа використовують таку критику як привід для протекціоністської політики, яка захищає їхні власні менш конкурентоспроможні фірми.

Всі ці питання, а також заклики до Китаю припинити допомагати Росії, ймовірно, займуть ключове місце на порядку денному, коли Сі поїде до Європи на початку травня. Він має відвідати членів ЄС Францію та Угорщину, а також Сербію.

Читайте також: США найближчим часом не будуть запроваджувати санкції проти китайських банків за підтримку РФ у війні — Reuters 

Єврокомісія вже проводить розслідування щодо підтримки китайським урядом своїх виробників електромобілів, яке може призвести до запровадження нових тарифів, а також ретельно перевіряє інші галузі, такі як вітроенергетика, сонячна енергетика та залізниця.

Відносини ЄС із Пекіном останнім часом погіршуються, оскільки Європа стає все більш рішучою у відповідь на торговельну політику Китаю. Європейські лідери виступають проти різкого зростання виробничих потужностей Китаю, його великого профіциту торгівлі, а також підтримки вторгнення Росії в Україну. Підхід ЄС збігається з більш жорсткою позицією США щодо Пекіна.