UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа — континент пацифістів і жодні витрати на оборону не зможуть врятувати НАТО — The Telegraph

Європа не готова ні у військовому, ні в політичному плані виконувати свої договірні зобов'язання.

Дебати про військові витрати в Європі й США не демонструють жодних ознак вирішення, попри нещодавнє збільшення витрат кількома європейськими країнами. Зберігається великий розрив між зобов'язаннями США щодо виділення 3,5% ВВП і середнім показником у Європі, що становить менше ніж 2%. Хоча ця різниця вже давно викликає роздратування, зараз існує серйозний політичний виклик, коли дедалі більше членів Конгресу прагнуть змусити Європу зробити свій внесок, зменшивши фінансування з боку США, пише The Telegraph.

До прикладу, Італія тільки зараз представляє свою нову гвинтівку NARP (New Assault Rifle Platform), яка настільки вдосконалена, що навіть має англійську назву і виробляється компанією Beretta, приватним виробником, що постачає всю стрілецьку зброю всім італійським військовим і поліцейським. Польща, яку зараз вихваляють за збільшення військових витрат, насправді використовує значну частину цих грошей, щоб стати "балтійською військово-морською державою" з власними суднобудівними підприємствами.

Читайте також: Європа має бути готова до виходу США з НАТО — The Telegraph

По всій Європі є піхотні батальйони, танкові роти, артилерійські бригади, ескадрильї винищувачів-бомбардувальників та інші подібні підрозділи, які мають усі необхідні засоби й обладнання для виконання своїх функцій, і які здебільшого добре справляються зі своїм завданням. Деякі з них чудово озброєні, і навіть виглядають більш по-військовому, але єдиним їхнім недоліком є те, що вони не мають реальних бойових можливостей, і щонайменше — для боротьби з силами Росії.

Крім того, бомбардування об'єктів хуситів у Ємені, здійснене Королівськими ВПС з літаків Eurofighter Typhoon з Кіпру, порушило питання про те, що можуть зробити інші європейські військово-повітряні сили, враховуючи, що напади хуситів також впливають на економіку інших європейських країн і країн Середземномор'я, тоді як Ємен взагалі не має засобів ППО для стримування повітряних ударів. 

Читайте також: Чи достатньо робить Європа, щоб допомогти Україні протистояти Росії? — BBC

"Для британців, чиї збройні сили, як правило, страждають від гострої неефективності значно скороченої чисельності, розподіленої на багато різних видів військ і платформ, є важлива втіха в тому, що вони насправді є бойовими силами, а не просто імітацією, яка може виглядати як збройні сили, але насправді не може воювати", — пише видання.

Всі плани НАТО ґрунтуються на номінальних, а не реальних можливостях, тому можна легко передбачити будь-яку кількість ситуацій, в яких американські війська будуть розгорнуті поряд з іншими силами НАТО, які потім не зможуть виконати свою роль, якщо бойові дії дійсно відбудуться, вважає The Telegraph. Майже ніхто в Європі не готовий визнати реальність повернення війни на континент, де вона відігравала центральну роль протягом тисячоліть до 1945 року.

Читайте також: Європа повинна міцно стояти на ногах в питаннях оборони — Financial Times

"Відмова витрачати достатньо коштів послаблює НАТО, що може стати раптово небезпечним. Навіть якщо так, одних лише грошей буде недостатньо, якщо Росія справді захоче завоювати всю Україну, ввівши свої війська прямо в Центральну Європу", — підсумувало видання.