UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія схвалила план реформ, які допоможуть Україні отримати 50 мільярдів євро

Тепер країни-члени ЄС протягом місяця мають імплементувати це рішення.

Європейська комісія у понеділок, 15 квітня, схвалила затверджений Кабінетом міністрів України план структурних реформ в рамках програми Ukraine Facility, яка передбачає виділення 50 мільярдів євро допомоги до 2027 року.

У пресслужбі Єврокомісії повідомили, що на виділені гроші Україна зможе підтримувати роботу державних органів, платити зарплати та пенсії та надавати основні державні послуги. Також гроші підуть на відновлення та реконструкцію знищених Росією об'єктів.

У Єврокомісії зауважили, що Україні виділятиметься фінансування за умови реалізації реформ передбачених планом.

Читайте також: Гроші Ukraine Facility: у Мінфіні розповіли про плани

Згідно з оцінкою Єврокомісії, план Кабміну відповідає цілям Ukraine Facility та визначає ті ключові реформи, які сприятимуть економічному зростанню та залученню інвестицій. Очікується, що це дасть змогу посилити економічне зростання країни в середньостроковій та довгостроковій перспективі. 

"Українська стратегія реформ та інвестицій пропонує міцну основу для відновлення більш сучасної та процвітаючої України на її шляху до ЄС. Позитивна оцінка Єврокомісією плану відкриє шлях до регулярних виплат в рамках Українського фонду", – зазначила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Затверджений план визначає 69 реформ, які охоплюють 15 сфер. Вони поділені на 146 індикаторів якості та кількості. 

Тепер країни-члени ЄС мають протягом місяця ухвалити імплементаційне рішення Ради ЄС. Це дозволить Єврокомісії провести виділення Україні до 1,89 мільярда євро до початку регулярних виплат, які передбачає Ukraine Facility.

Нагадаємо, країни Європейського Союзу домовилися 13 березня виділити 5 мільярдів євро на військову допомогу Україні в рамках реформування Європейського фонду миру. Посли 27 країн-членів ЄС домовилися про компроміс на зустрічі в Брюсселі – після місяців суперечок, в центрі яких були Франція та Німеччина. Європейський фонд миру працює як схема повернення коштів, що дозволяє членам ЄС відшкодовувати витрати на відправку озброєнь до інших країн.