ЄС забороняє експорт безпілотних літальних апаратів, тобто дронів, та деталей, що використовуються для їх виготовлення, із країн ЄС до Ірану. Заборона також поширюється на супутні послуги та фінансування. Про це йдеться у офіційному журналі ЄС.
Згідно з прес-релізом, Іран надавав допомогу Росії в агресивній війні проти України. Російські атаки на українське цивільне населення та цивільну інфраструктуру проводилися, наприклад, з використанням безпілотних літальних апаратів, переданих Росії Іраном.
Нова система санкцій доповнює попередні санкції проти Росії та Ірану. Вони також спрямовані на запобігання ухиленням від санкцій, введених ЄС щодо Росії.
"Це новий пакет доповнює три раніше прийняті пакети санкцій, пов'язаних з безпілотниками та спрямованих проти фізичних та юридичних осіб, останній з яких був прийнятий у лютому 2023 року", - йдеться у повідомленні.
Рада ЄС внесла шістьох громадян Ірану до двох уже існуючих списків санкцій за військову підтримку Іраном агресивної війни Росії проти України (за безпілотниками) та сирійського режиму (за системами протиповітряної оборони). В «українському списку» п'ятеро іранських військових та цивільних осіб із авіаційної індустрії. Їхні активи підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На них також поширюються обмеження на поїздки, що не дозволяє їм в'їжджати на територію ЄС або слідувати транзитом через неї.
6 липня в Раді безпеки ООН відбулося засідання щодо Іранської ядерної програми та порушення Іраном резолюції Ради безпеки 2231 від 20 липня 2015 року, що обмежує Іран в отриманні та передачі озброєних технологій, у тому числі безпілотників до другої половини 2023 року. П'ять країн (Україна, США, Великобританія, Франція та Албанія) звернулися до генсека ООН із заявою провести розслідування військової співпраці Ірану та Росії, зокрема щодо передачі дронів у порушення зазначеної резолюції. Проте в ООН не поспішають вивчати уламки іранських дронів в Україні.