UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС обговорює пакет військової допомоги Україні на 20 мільярдів євро

Внески зроблять країни-союзники як грошима, так і зброєю.

Європейський Союз готує пакет додаткової військової підтримки для України на суму близько 20 мільярдів євро (20,9 мільярда доларів), повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнане у цьому питанні джерело.

ЄС намагається забезпечити допомогу Києву на тлі прагнення президента Дональда Трампа досягти швидкого мирного врегулювання з Росією.

Ініціатива буде спрямована передусім на постачання артилерійських боєприпасів, систем протиповітряної оборони, високоточних ударних ракет, безпілотників, а також іншого озброєння. Вона також має на меті посилення українських військових бригад.

Читайте також: Америка Трампа — тепер союзник Путіна — Politico

За словами співрозмовників, які говорили на умовах анонімності, на засіданні міністрів закордонних справ наступного тижня ЄС хоче отримати принципову згоду на здійснення країнами-союзниками внесків як грошових, так і у вигляді обладнання. Після цього лідери ЄС мають узгодити вартість та затвердити пакет.

Однак часові рамки можуть зсунутися, оскільки Угорщина заявила, що виступатиме проти будь-якої нової військової допомоги Україні, а Німеччина наразі зайнята проведенням своїх виборів.

ЄС поспішає розробити плани підтримки України та надання  гарантії безпеки в разі укладення мирної угоди з Росією, а також має намір збільшити власні витрати на оборону.

Читайте також: Саміт європейських лідерів у Парижі відмовився від звичного компромісного підходу Брюсселя — Politico

Як пише видання, пошук консенсусу між країнами-членами щодо того, як фінансувати оборону України та ЄС, зважаючи на те, що загальні витрати можуть становити сотні мільярдів євро, є складним викликом для Євросоюзу. Більш предметні дискусії відбудуться в найближчі тижні і місяці після виборів у Німеччині.

Франція та Велика Британія окремо працюють над створенням миротворчого контингенту – так званих "reassurance force", метою яких є зміцнення довіри до умов можливого перемир'я та готовність швидко реагувати на будь-які порушення.

Лідери країн планують на наступний тиждень візит до Сполучених Штатів для зустрічі з президентом Трампом.

Щоб ідея з миротворцями в Україні реалізувалась, на це потрібна буде згода й Москви, яка висловлює категоричну незгоду з появою військ НАТО на українській території. Проте у рамках big deal підхід Кремля може змінитися, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у статті "Європа заворушилась. Хто і як може відправити миротворців до України".