UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС готується провести власний саміт, щоб конкурувати з китайським форумом “Один пояс, один шлях” — Bloomberg

Наступного тижня блок прийматиме лідерів близько 20 країн-партнерів.

Наступного тижня ЄС прийматиме лідерів близько 20 країн, щоб просувати свій глобальний інфраструктурний план, спрямований на конкуренцію з Китаєм у стратегічно важливих регіонах. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: ЄС офіційно відкрив розслідування щодо китайських електромобілів

Саміт відбудеться через тиждень після того, як Китай зібрав представників понад 130 країн, щоб відсвяткувати 10-ту річницю започаткування глобальної ініціативи "Один пояс, один шлях".

Глави держав і урядів, які візьмуть участь у форумі ЄС "Глобальний портал" 25-26 жовтня в Брюсселі, включають глав Бангладеш, Сенегалу, Намібії та Молдови, повідомив високопоставлений чиновник ЄС на умовах анонімності. Представництво Єгипту і Конго ще не визначено.

“Глобальний портал”- це план ЄС на 300 мільярдів євро (322 мільярди доларів), спрямований "на розвиток розумних, чистих і безпечних зв'язків у цифровому, енергетичному і транспортному секторах", повідомляється на веб-сайті Єврокомісії. 

ЄС і його союзники конкурують з такими країнами, як Китай, за розвиток інфраструктури і проектів комунікації в країнах, що розвиваються.

Під час форуму в Пекіні китайський лідер Сі Цзіньпін представив свій інвестиційний проект як радикальну альтернативу світовому порядку на чолі з США - бачення глобального економічного співробітництва, яке також підтримав президент Росії Владімір Путін.

Читайте також: ЄС планує оголосити про розслідування проти китайських виробників сталі — FT

Сі Цзіньпін назвав "Один пояс, один шлях" безпрограшним рішенням для Китаю і країн-учасниць. За його словами, понад 150 країн і понад 30 міжнародних організацій підписали документи про співпрацю. За оцінками аналітичного центру Green Finance & Development Center, за перше десятиліття проект залучив трильйон доларів США. Це означає, що ЄС буде нелегко конкурувати з Пекіном.

Єврокомісія прагне провести менший і більш цілеспрямований саміт, ніж Пекін, сказав чиновник ЄС.

Блок хоче зміцнити зв'язки з деякими країнами-учасницями на тлі ризику зростання впливу Китаю або Росії.

Форум об'єднає інституції та держави ЄС із країнами-партнерами та європейськими компаніями, які бажають інвестувати в проекти. Очікується участь високопоставлених представників найбільших компаній ЄС, включаючи Orange, Allianz, Alstom, Danone, Enel, Siemens і Telefonica.

На форумі відбудуться дискусії у межах панелей, присвячених зеленій енергетиці, освіті та дослідженням, критичній сировині, транспортним коридорам, виробництву товарів для охорони здоров'я, а також цифровій інфраструктурі.

Очікується, що ЄС підпише два меморандуми про взаєморозуміння з Демократичною Республікою Конго і Замбією, що полегшить доступ до критично важливої сировини, оскільки блок прагне диверсифікувати постачальників. Це стане частиною ширших зусиль ЄС із розвитку стратегічного залізничного проекту, який з'єднає Анголу, Демократичну Республіку Конго і Замбію, що дозволить транспортувати сировину і мінерали через Атлантику.

Делегати на зустрічі в Пекіні підписали угоди на суму 97,2 мільярда доларів у кількох секторах, включаючи чисту енергетику, але публічної інформації про характер угод або про те, скільки коштів було виділено між секторами, дуже мало.

Читайте також: Орбан став єдиним лідером ЄС на саміті «Один пояс, один шлях» у Китаї

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін застеріг від “відокремлення” від Пекіна під час виступу на форумі ініціативи "Один пояс, один шлях". Він розкритикував зусилля Заходу, спрямовані на зменшення залежності від китайської економіки.

Зменшення залежності від ланцюгів постачання з Китаєм стало ключовим пріоритетом для західних економік, оскільки погрози Пекіна щодо Тайваню підвищують геополітичні ризики в Азії. Перебої в торгівлі під час пандемії також додали нагальності бажанню обмежити залежність від Китаю.