Сара Вагенкнехт, колишня лідерка Лівої партії, представила 8 січня власну політичну партію та заявила, що надихне розчарованих виборців у Німеччині скасуванням непопулярних екологічних ініціатив, припиненням поставок зброї в Україну, скороченням імміграції та покращенням державних послуг, таких як освіта і пенсії.
«Ікона німецьких ультралівих пообіцяла врятувати демократію в найбільшій економіці Європейського Союзу від загрози, яку становлять виборці, що покидають традиційні центристські партії заради ультраправих», повідомляє Reuters.
«На превеликий жаль, ви більше не знайдете в німецькому партійному спектрі партії, яка серйозно виступає за ці питання: хорошу зарплату, солідні пенсії, сильну соціальну державу», – сказала Вагенкнехт журналістам, представляючи свою команду.
За її словами, «в Україні настав час закінчити війну шляхом переговорів», ввівши присутніх в оману заявою про те, що навіть українські генерали кажуть, що битву проти російського вторгнення неможливо виграти.
Після 15-річного буму німецька економіка після пандемії перебуває в падінні, а перехід до «зеленої» економіки та війна Росії в Україні посилюють настрої розчарування.
«Ви маєте справу з урядом, який не має іншого плану, окрім як витягати з кишень все більше грошей, і... канцлером, який, здається, втрачає дар мови, навіть коли він говорить і говорить», – сказала Вагенкнехт.
«Вагенкнехт становить небезпеку практично для всіх партій, окрім «Зелених», – вважає Герман Блінкерт з соціологічної компанії INSA, оцінюючи перспективи її нової партії, яке буде називатися «Альянс Сари Вагенкнехт – Розум і справедливість» (BSW).
Хоча деякі її позиції, особливо щодо міграції та України, збігаються з позицією «Альтернативи для Німеччини» (AfD), яка за опитуваннями набирає до 23%, Вагенкнехт заявила, що вона не буде відкрита для членів, які вступатимуть до неї безпосередньо з ультраправої AfD, хоча й буде відкрита для їхніх виборців. Першим виступом BSW буде участь у червневих виборах до Європейського парламенту.
Нагадаємо, у квітні 2023 року The Washington Post повідомила, що Кремль прагне об’єднати дві політичні партії Німеччини для створення «антивоєнної коаліції» та зменшити підтримку України. Йшлося про AfD та політичний проект Вагенкнехт.
У 2024 році на Європу очікує багато виборів і, відповідно, електоральних потрясінь. Політичний ландшафт західніше України може змінитися. Наскільки суттєво? Чи з’являться в Європі нові орбани та фіцо? Як все це може вплинути на європейську підтримку нашої країни у протистоянні агресії Росії? На ці питанні відповідає Петро Герасименко у статті «Чи втратить Україна підтримку Європи і що буде у 2024 році» на ZN.UA.