17 травня міністри закордонних справ 46 країн-членів Ради Європи схвалили Рамкову конвенцію про штучний інтелект (ШІ). Як повідомляє пресслужба Ради Європи, це «перший міжнародний інструмент» на тему регуляції ШІ. Документ буде відкритий для підписання у Вільнюсі у вересні – під час головування Литви у Раді Європи.
Конвенція про штучний інтелект (доступна для ознайомлення на сайті Ради Європи), відкрита для приєднання країн поза межами Європи й розроблялася спеціальним міжурядовим комітетом із залученням представників бізнесу та громадянського суспільства.
При створенні Конвенції намагалися охопити усі аспекти застосування ШІ та пов’язаних із цим ризиків в контексті дотримання прав людини, демократичних стандартів і верховенства права.
Штучний інтелект стає невід'ємною частиною сьогодення людей і цілих держав, які змушені брати під контроль розвиток ШІ. У той час як США мають більш децентралізований підхід, зосереджений на конкретних сферах застосування штучного інтелекту, Велика Британія вдається до методу впливу через ухвалення та дію політичних стратегій інших регуляторних інструментів. А як це роблять Комуністична партія Китаю, найбільше в світі інтеграційне об’єднання – ЄС та Україна?
Про це пише кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у статті «Якою має бути державна політика підтримки розвитку та стримування небезпеки штучного інтелекту» (частина перша й частина друга) на ZN.UA.