UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Мінфіну Німеччини припускає, що Україна отримає ракети Taurus у межах нинішнього контрнаступу

Він також запевнив, що ніхто не буде вести переговори з Москвою щодо миру через голову українців і підкреслив, що Україна сама має вирішити, що є для неї перемогою.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер, який напередодні здійснив візит до Києва, заявив, що далекобійні ракети Taurus можуть бути на озброєнні у ЗСУ у межах нинішнього контрнаступу. Про це повідомляє видання Welt.

"Я особисто симпатизую бажанню українців отримати крилаті ракети, але всі етапи процедури мають бути виконані. Умови для цього: узгодження з союзниками, Німеччина не повинна стати учасником війни і наша власна обороноздатність не повинна бути послаблена. Якщо ці три критерії будуть виконані, рішення може бути схвалено. Я бажав би, щоби ми швидко ухвалили рішення, у цій війні швидкість має велике значення. Це бажання всього федерального уряду. Ніхто не хоче затягувати", – зазначив Лінднер.

Читайте також: Міністр фінансів Німеччини: Країни G7 мають тиснути на треті держави, які допомагають Росії

Коментуючи те, чи є шанси, що ЗСУ отримають ракети Taurus ще в рамках нинішнього наступу міністр фінансів ФРН відповів: "Я сподіваюсь і думаю, що це можливо".

За його словами, це залежить не лише від політично рішення, але й військової логістики – як швидко такі системи можуть бути готовими до відправки після ухвалення рішення.

Він також додав, що потрібні технічні зміни, зокрема, через те, що будуть використоуватися не німецькі літаки, а інші носії. Про начебто плани щодо зменшення дальності польоту, про які повідомляли ЗМІ, політик нічого не сказав, лише зазначив, що "зараз йдеться про те, щоб якнайскоріше виконати умови для такого рішення".

За словами очільника Мінфіну, ніхто не буде вести переговори з Москвою щодо миру через голову українців і підкреслив, що Україна сама має вирішити, що є для неї перемогою.

За словами Лінднер, партнери Києва мають подбати про те, щоб Росія не перемогла, щоб витривалість України в довгостроковій перспективі була вищою, ніж спроможність Росії продовжувати агресію. Для всього прогресивного світу, який допомагає Україні, це є великим викликом, визнав політик. Він також звернув увагу на те, що партнери вживають заходів з підвищення виробничих потужностей в оборонній сфері, продовжують санкції, в бюджетах передбачена фінансова допомога Україні, переважна більшість, принаймні німців солідарні з Україною, адже засвоїли історичний урок.

Лінднер зауважив, що йдеться також про інтереси та безпеку Європи.

"Якби Путін досяг своїх цілей, ми також не були би в безпеці; загалом безпековому і мирному порядку в Європі було б завдано значної шкоди. Треба ставити собі запитання: хто стане наступною жертвою Путіна, де ще в Європі він захоче спробувати посунути кордони за допомогою військової сили", – резюмував він.

Читайте також: WSJ: На Заході вже думають про підготовку України до контрнаступу в 2024 році

Раніше міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер під час перебування у Києві 14 серпня, на спільному брифінгу із міністром фінансів України Сергієм Марченко заявляв, що уряд Німеччини планує до 2027 року щорічно надавати Україні військову допомогу на суму 5 мільярдів євро на рік. Він уточнив, що рішення про щорічну військову допомогу ще має затвердити парламент Німеччини.