Збільшення європейських оборонних бюджетів і нарощування виробництва військової техніки необхідні для забезпечення безпеки Європи, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє Reuters.
“Нам потрібно буде витрачати більше коштів для забезпечення власної безпеки. Але нам також потрібно швидко нарощувати оборонне виробництво по обидва боки Атлантики... Занадто довго ми виробляли занадто мало”, - сказав Рютте в інтерв'ю німецькій газеті Welt am Sonntag.
Він додав, що зустрічався з багатьма керівниками оборонних компаній і закликав їх реагувати на зростання попиту. За словами генсека НАТО, потрібні боєприпаси, кораблі, танки, літаки, а також супутники й безпілотники.
Лідери ЄС у четвер, 6 березня, провели саміт для узгодження спільних оборонних кредитів для країн-членів. Водночас, за даними ЗМІ, програма переозброєння ЄС зіштовхнулася з деякими перешкодами, зокрема, пропоноване вливання 150 мільярдів євро в оборонну промисловість Союзу стало новою гарячою точкою в давній суперечці між Францією й Німеччиною: країни не можуть дійти згоди, чи повинна ініціатива охоплювати країни, які не входять до ЄС.
Європейські країни поспішають збільшити витрати на оборону та зберегти підтримку України після того, як президент США Дональд Трамп призупинив американську військову допомогу Києву й поставив під сумнів відданість Вашингтона європейським союзникам.
Здається, американський президент відмовляється від почесної ролі лідера вільного світу. Відносини з головними союзниками Америки істотно охолонули та зіпсувалися, зокрема, намітився розкол між США та Європою. Підсумки перших кроків Трампа на міжнародній арені в статті “Здогадайтесь, про кого це: батіг — для друзів, пряники — для ворогів” аналізував Петро Герасименко.
