Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган затвердив рішення парламенту, ухвалене двома днями раніше, ратифікувати членство Фінляндії в Північноатлантичному Альянсі. Відповідний закон опублікували на сайті офіційної газети Анкари.
"Визнати доцільною ратифікацію «Протоколу про приєднання Фінляндської Республіки до Північноатлантичного договору», підписаного в Брюсселі 5 липня 2022 року", – йдеться в документі.
Як пише фінське видання Yle, схвалення Ердогана означає завершення розгляду Анкарою питання вступу скандинавської держави в НАТО. Тепер Туреччина має передати документ про ратифікацію Сполученим Штатам Америки.
Напередодні, після місяців затягувань, вступ Фінляндії в Альянс також офіційно підтримав парламент Угорщини.
Фінляндія подавала заявку на вступ до НАТО синхронно зі Швецією. Однак заявку Швеції досі не схвалили ні Угорщина, ні Туреччина. Обидві країни мають претензії до Стокгольма. Зокрема, Угорщина звинувачує Швецію "жахливому ставленні" та "постійному підриві відносин". А Туреччина вимагає видати їй курдів, які мають там політичний притулок, і пояснює це тим, що "Швеція повинна вжити заходів відносно таких фундаментальних питань, як боротьба з тероризмом".
У березні в Брюсселі зустрілися представники Туреччини, Швеції та Фінляндії, щоб обговорити вступ двох північноєвропейських країн до НАТО. Про що вони домовилися? Які шанси Стокгольма, що турецький парламент схвалить і його заявку до початку саміту НАТО у Вільнюсі? Чи хоча б до кінця року? Відповіді на ці запитання — у статті Володимира Кравченка "Дипломатія землетрусу: чи пустять Швецію і Фінляндію в НАТО?".