UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуда заявив, що Польща претендуватиме на проведення Олімпіади

Країна буде конкурувати з Мексикою, Індонезією та Туреччиною за право проведення літніх Ігор у 2036 року

Польща, у якій 15 жовтня мають відбутися парламентські вибори, заявила про бажання прийняти літні Олімпійські ігри у 2036 році. Про цю амбіцію 27 вересня оголосив президент Польщі Анджей Дуда, чия партія «Право і Справедливість» збирається перемогти на виборах до Сейму.

«Я хотів би оголосити, після консультацій з Польським олімпійським комітетом, з міністром спорту і з урядом, що наші амбіції і наміри полягають у тому, щоб почати зусилля з організації літніх Олімпійських ігор у 2036 році», – сказав Дуда, передає Politico. 

Читайте також: У Польщі можуть не продовжити виплати українцям

Польща ніколи не приймала літні або зимові Олімпійські ігри. Наразі вона буде конкурувати з Мексикою, Індонезією та Туреччиною – ці країни вже подали заявки на проведення Олімпіади.

«Я можу пообіцяти, що ми зробимо все, щоб організувати ці ігри в Польщі», – заявив у свою чергу президент Польського олімпійського комітету Радослав Песевич у відповідь на заяву Дуди.

Наступного року літні Олімпійські ігри відбудуться в Парижі, а в 2028 році – в Лос-Анджелесі, а в 2032 році – в австралійському Брісбені.

Читайте також: Gazeta Wyborcza: Напруга між Польщею і Україною посилюється зближенням Києва з Берліном

Нагадаємо, що відносини України та Польщі протягом останніх місяців, на тлі прийдешніх виборів, стрімко погіршуються. 15 вересня Варшава, разом із Будапештом і Братиславою, порушивши правила єдиного ринку Європейського Союзу, продовжила заборону імпорту українського зерна. 

Було очевидно, що напередодні парламентських виборів, запланованих на 15 жовтня, польська влада жорстко реагуватиме на наші погрози й контрзаходи, оскільки на кону – голоси польських фермерів і перспектива формування уряду без коаліції з іншими парламентськими партіями. До 15 жовтня польська влада, «Право і справедливість» не можуть дозволити собі, щоб виборці вважали їх слабкими. 

Про те, як розмови про стратегічне партнерство іноді забуваються під час передвиборчої боротьби пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Україна та Польща: за крок до прірви».