UA / RU
Підтримати ZN.ua

Десять країн домовилися розширити військову присутність у Балтійському морі на тлі загрози диверсій

Таке рішення прийняли після пошкодження підводного газопроводу і кабелів зв'язку у Фінській затоці.

Десять північноєвропейських країн розгорнуть кораблі та літаки у регіоні Балтійського моря для захисту критично важливої підводної інфраструктури у відповідь на ймовірні диверсії минулого місяця. Про це повідомляє Bloomberg.

Міністри оборони Об'єднаних експедиційних сил домовилися вперше активувати "варіант реагування", йдеться в заяві уряду Великої Британії. Країни будуть використовувати морські та повітряні можливості, щоб забезпечити присутність у регіоні, де було пошкоджено підводні газопроводи.

Читайте також: НАТО використовує підводні дрони та штучний інтелект, щоб стримати загрозу російських диверсій — Bloomberg

Цей крок демонструє, що Об'єднані експедиційні сили є надійним джерелом безпеки в Північній Європі, потужним сигналом про здатність і готовність зміцнювати безпеку критично важливої підводної інфраструктури, а також стримування гібридних загроз, йдеться у заяві.

Об'єднані експедиційні сили - це структура оборонного співробітництва на чолі з Великою Британією, до якої також входять країни Північної Європи, Балтії та Нідерланди.

Читайте також: У Фінляндії з’ясували причину пошкодження підводного газопроводу і показали фото руйнувань

Таке рішення було прийнято в той час, коли Фінляндія, Естонія і Швеція розслідують пошкодження підводного газопроводу і кабелів зв'язку у Фінській затоці як імовірні диверсії, до яких можуть бути причетні судна, зареєстровані під прапором Гонконгу і Росії. У НАТО пообіцяли відреагувати, якщо буде встановлено, що інцидент був навмисною атакою на критично важливу інфраструктуру.