UA / RU
Підтримати ZN.ua

День взяття Бастилії: у Франції на вулиці виведуть 130 тисяч жандармів та вітають прем'єра Індії – чому

Урочистості 14 липня у Франції проходитимуть під наглядом близько 130 тисяч поліцейських і жандармів та бронетехніки які перебуватимуть на посту з вечора четверга до ранку суботи: після нещодавніх заворушень уряд задіяв значні засоби, щоб спробувати стримати традиційні інциденти до національного свята Дня взяття Бастилії, передає France24.

Взяття Бастилії 14 липня 1789 року є ключовою подією великої події Французької революції, яке призвело до низки радикальних на той час заходів, зокрема скасування феодалізму, встановлення державного контролю над католицькою церквою розширення права голосу.

Глава МВС Жеральд Дарманен "оновив систему", застосовану під час масових заворушень, які охопили Францію після смерті 17-річного Нахеля, убитого 27 червня внаслідок стрілянини з боку поліцейського через порушенням підлітком ПДР і подальшу втечу на великій швидкості після вимоги зупинитися. 

Читайте також: Франція погодила новий оборонний бюджет, який включатиме допомогу Україні

Водночас передові шпальти французьких газет, як Le Figaro i Le Monde, сьогодні присвячені Індії, яка, як пише перша з названих газет, "в центрі уваги на параді 14 липня".

"Цього року церемонія проходить під знаком моральних сил і опору. Вона також хвалить позаблокову країну, Індію, яка зараз піднімається серед світових держав. Стратегічний партнер Франції протягом двадцяти п’яти років, Нью-Делі несе голос «Глобального Півдня»", - йдеться в матеріалі

Читайте також: У Індії розглядають можливість платити за російську нафту в юанях – Bloomberg

Схоже на те, що причина уваги до Моді – його роль у посередництві Європи з глобальним Півднем (неологізм, який позначає країни, які Світовий банк вважає з низьким або середнім доходом в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському басейні).

"Прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді, який на параді в Франції стане почесним гостем, вважають цінним у ролі важливого партнера західних канцелярій і урядів глобального Півдня, здатного вести діалог як з Росією, так і з Японією або Саудівською Аравією", - йдеться в статті Le Monde.

Напередодні, перед візитом Моді до Парижа  Індія та Франція  домовилися укласти нові оборонні контракти.