UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боррель відвідає Китай наступного тижня — Bloomberg

Зокрема, він зустрінеться з главою МЗС Китаю.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель вирушить до Пекіна наступного тижня для зустрічей із китайськими офіційними особами. Поїздка відбудеться в той час, коли Європа намагається з'ясувати, що робити з економічним суперництвом із Китаєм. Про це повідомляє Bloomberg.

Боррель прибуде до Пекіна в понеділок,10 липня, і зустрінеться з міністром закордонних справ Китаю Цинь Ганом та іншими високопосадовцями, повідомив посол ЄС в Пекіні Хорхе Толедо.

Читайте також: Компанії Китаю підписали більше довгострокових контрактів на поставки газу, ніж будь-яка інша країна — Bloomberg

Толедо заявив, що Брюссель продовжить обговорювати "стратегічні питання" з Китаєм, включаючи практику дотримання прав людини і війну Росії проти України. Обидві сторони продовжать діалог з економічних і торговельних питань, ймовірно, у вересні, і можуть провести саміт лідерів наприкінці року, додав він.

"Ми хочемо взаємодіяти з Китаєм у всіх питаннях, в нашому партнерстві, в нашій конкуренції і в нашому системному суперництві", - сказав Толедо.

Поїздка Борреля відбудеться на тлі намагань Пекіна переконати Європу зайняти менш жорстку позицію, ніж США, які запровадили проти Китаю низку заходів експортного контролю, щоб обмежити доступ до передових технологій. Пекін у відповідь  запровадив обмеження на експорт двох металів, які мають важливе значення для напівпровідникової, телекомунікаційної та електромобільної промисловості.

Боррель відвідає Пекін після поїздки керівника Служби ЄС зі зміни клімату Франса Тіммерманса, який цього тижня зустрічається з китайськими чиновниками для обговорення питань зміни клімату, біорізноманіття та захисту довкілля. 

Читайте також: Пекін зробить кроки для прискорення “зеленого переходу” — глава уряду Китаю 

Раніше повідомлялося, що Брюссель зіштовхнувся з труднощами у своїх спробах узгодити рішучішу економічну політику щодо Китаю, оскільки країни ЄС вимагають більше доказів, перш ніж ухвалювати жорсткіші правила. 

Єврокомісія наполягає на тому, щоб столиці ЄС розглянули можливість запровадження режиму ретельної перевірки вихідних інвестицій, а також більш скоординованої системи експортного контролю над важливими технологіями.

Але проект стратегії економічної безпеки ЄС, з яким ознайомилося видання FT, свідчить, що перед тим, як висувати законодавчі пропозиції, необхідно провести додатковий аналіз, оскільки Брюссель розмірковує над тим, як найкраще посилити контроль за торгівлею та інвестиціями.