UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bloomberg: Європа виправила поганий обмін розвідданими – тепер є загроза конфіденційності

Можливості стеження поліції та прикордонних служб ЄС потрапили під пильну увагу регулятора конфіденційності блоку.

Поганий обмін даними колись був проблемою Європи в її боротьбі з тероризмом. Сьогодні цей страх, можливо, підштовхнув блок до іншої крайності,  слідчі з питань конфіденційності розпочали розслідування надмірного обміну даними агентствами ЄС, пише Politico.

Читайте також: В ОП перерахували склад європейської коаліції винищувачів

Європейський інспектор із захисту даних (EDPS) розпочав розслідування щодо прикордонного агентства Європейського Союзу Frontex через те, що те автоматично передавало інформацію з інтерв’ю із затриманими мігрантами та шукачами притулку поліцейському агентству ЄС Європол.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд та Європол посилюють співпрацю

«Ми знайшли багато речей, які викликають занепокоєння», — сказав інспектор Європейського Союзу із захисту даних Войцех Вівівровскі. «З людьми, які перетинають кордон, ми маємо відчуття, що ЄС має проблеми з дотриманням цінностей і своїх принципів, якими він пишається».

Обмін даними призначений для викорінення транскордонних злочинів, таких як контрабанда та тероризм. Програма, відома як «Обробка персональних даних для аналізу ризиків» (PeDRA), була запущена через кілька місяців після того, як у 2015 році в Європі почалася хвиля терористичних атак. Атаки продемонстрували, що європейські служби безпеки не обмінювалися інформацією, яка могла б запобігти деяким трагедії. "Існує чорна діра інформації", - сказав тоді колишній директор Європолу Роб Вейнрайт.

Читайте також: Розвідка Естонії: Дуже висока ймовірність того, що в Росії оголосять нову хвилю мобілізації

Внутрішній орган ЄС з питань конфіденційності EDPS зараз попереджає, що накопичення даних європейців і мігрантів, ймовірно, незаконно передаються Європолу, який за останні кілька років став дедалі потужнішим, коли справа доходить до збирання та моніторингу даних правоохоронних органів у всьому світі. В BDPS заявили, що широкий автоматичний обмін даними, створений Frontex з Європолом, свідчить про порушення  закону ЄС про конфіденційність,  а також  регламенту Європейської прикордонної та берегової охорони .

Читайте також: Неподалік військової частини у Польщі знайшли рештки повітряної кулі: шпигунська, чи метеорологічна?

Frontex проводить інтерв’ю з мігрантами в європейських місцях ув’язнення, щоб отримати кілька частин інформації, включно з їхніми маршрутами, людьми, які могли їм допомогти, і особами підозрюваних у транскордонних злочинах, таких як контрабанда та тероризм. Прикордонне відомство надіслало інформацію про 13 000 можливих підозрюваних до Європолу з 2016 року,  заявив заступник директора Frontex Уку Сареканно  в листопаді 2022 року.

Читайте також: Росія відпрацьовувала на Кримському мосту створення димової завіси, але це виявилося неефективним — британська розвідка

«В інтересах Союзу та його громадян, щоб обидві агенції співпрацювали, ми просто не будемо сидіти на вершині інформації, яку ми отримали, і не ділитися нею з іншими агенціями, які допомагають державам-членам боротися з організованою злочинністю та перехресними злочинами. прикордонної злочинності», —  сказав Сареканно на слуханнях у Європейському парламенті у 2022 році.

Але регулятор конфіденційності кидає виклик Frontex прагненню збирати та ділитися великою кількістю даних. Зазначається, що перевірка минулого року викликала «серйозні сумніви» в тому, що операції прикордонного відомства були законними та поважали основні права. Він розкритикував прикордонне відомство за «систематичний, проактивний і самостійний» збір інформації про потенційних підозрюваних під час співбесід з мігрантами, які перебувають у «високій уразливості».

Аудит зазначає, що маса інформації, яка надається Європолу, також, ймовірно, буде відносно ненадійною та дискримінаційною. Назви неурядових організацій з’явилися в 1058 документах, що документують підсумкові інтерв’ю з мігрантами, повідомило у квітні видання зі справ ЄС EUobserver.