UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість німців незадоволені діями Шольца на тлі бюджетної кризи в країні — опитування

66% опитаних вважають, що канцлер не може впоратися з проблемою. 

Більшість німців незадоволені діями канцлера країни Олафа Шольца та ключових членів керівної коаліції, свідчать дані опитування інституту соціологічних досліджень Forsa, повідомляє DW.

Згідно з результатами, опублікованими в середу, 22 листопада, 66% опитаних вважають, що канцлер не справляється з поточною бюджетною кризою. Задоволені діями Шольца лише 24% респондентів. Серед прихильників партії канцлера СДП (Соціал-демократична партія Німеччини) його рівень підтримки становить 79%.

62% опитаних також висловили сумніви у компетентності міністра економіки Роберта Хабека з партії "зелених", а 61% респондентів заявили про невдоволення діями міністра фінансів Крістіана Ліндера (Вільна демократична партія, ВДП).

Читайте також: Німеччина домовилася з Нігерією про постачання СПГ 

Загалом 69% респондентів висловили думку, що керівна коаліція країни не зможе впоратися з нинішньою бюджетною кризою, 24% опитаних вважають інакше. Серед прихильників консервативного блоку ХДС/ХСС 82% вважають, що керівна коаліція не справляється з вирішенням поставлених завдань. Серед прихильників правопопулістської «Альтернативи для Німеччини» (АдН) кількість тих, хто сумнівається, становить 98%.

Бюджетна криза

Згідно з рішенням Федерального конституційного суду Німеччини від 15 листопада, уряд країни не мав права спрямовувати на інші цілі незатребувані кредити із спецфонду, створеного у 2021 році для ліквідації наслідків пандемії коронавірусу. Внаслідок цього в бюджеті Німеччини виникла «дірка» в 60 млрд євро. Під питанням наразі й інші урядові проекти та весь федеральний бюджет країни на 2024 рік. Уряд Шольца шукає спосіб вирішити проблему.

На тлі цієї ситуації керівна коаліція відтермінувала друге засідання бюджетної комісії Бундестагу щодо затвердження проекту бюджету на наступний рік, яке було заплановане на четвер, 23 листопада.

Читайте також: Німеччина передала Україні черговий пакет допомоги, до якого увійшли бронетехніка та снаряди

Раніше повідомлялося, що затримка з ухваленням бюджету Німеччини поставила під загрозу плани Берліна подвоїти військову допомогу Києву до 8 млрд євро наступного року. Ситуація посилила невизначеність щодо витрат у всіх сферах економіки країни.