UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше половини німців не схвалюють вступ України до ЄС — опитування

Разом з тим, загалом по Євросоюзу результати кращі.

Трохи більше, ніж половина німців все ще висловлюється проти вступу України в Європейський Союз пише Welt із посиланням на дані  опитування Фонду Бертельсманна.

Проти приєднання Києва до Європейської родини виступають 52% опитаних при тому, що загалом по Євросоюзу наміри України мають схвалення 60% жителів.

Крім того, німці, як і більшість громадян ЄС, впевнені,  що Союзу потрібна спільна оборонна політика. У Німеччині цю точку зору підтримують 86% респондентів, а загалом у ЄС цей показник становить 87%. При цьому найбільше прихильників спільної оборонної політики в Іспанії (94%) та в Італії (90%), тоді, як у Франції відсоток дещо нижчий — лише 81%.

«Майбутні вибори в США та ЄС мають вирішальне значення для України, а також для європейського порядку безпеки. Якщо в США зміниться уряд, Європа зіткнеться з великою невизначеністю політики безпеки», – прокоментувала результат Ізабель Хоффманн, експерт Фонду Бертельсмана.

Читайте також: Опитування: жителі Німеччини вбачають у Росії найбільшу загрозу глобальній безпеці

За її словами, переважна більшість громадян ЄС, які виступають за європейську політику оборони, підтримують політиків, які хочуть рішуче і терміново зайнятися необхідним зміцненням власної безпеки.

У грудні минулого року дані опитування свідчили, що європейці загалом відкриті до ідеї вступу України до ЄС, попри потенційні витрати і ризики, але більш прохолодно ставляться до потенційного розширення блоку за рахунок Грузії та країн Західних Балкан. 

Як повідомлялось, лише третина німців вірить, що Україна все ще може виграти війну проти Росії.

Німеччині, здається, не бракує обізнаності щодо України. Показовий факт — у німецькому МЗС департамент, який опікується нашою державою, має назву "Україна, Молдова, чорноморська співпраця", у французькому — департамент із питань Росії та Східної Європи, розповідають виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко та молодший аналітик Сніжана Дяченко в матеріалі для ZN.UA "Що насправді думають про вступ України до ЄС Париж і Берлін".