UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бербок скептично оцінила ідею передати фінансову підтримку України під контроль НАТО

Каже, в ЄС не хочуть дублювати структури.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що НАТО має рішучіше підтримувати Україну та протистояти російському агресору, тому  Німеччина в цілому  підтримує створення довгострокової програми для координації поставок озброєння та тренування українських військовослужбовців, але скептично ставиться до створення фінансової структури підтримки України в рамках Альянсу.

«Після 24 лютого, коли ми повинні були швидко реагувати, ми створили спеціальні структури, в тому числі в рамках НАТО, наприклад, для навчання. І зараз було більш ніж доцільно трансформувати ці структури в надійні, довгострокові структури, тому що ця війна, на жаль, триває», - сказала Бербок у коментарі Deutschlandfunk.

При цьому вона додала, що має певні застереження щодо фінансування підтримки в рамках НАТО.

За її словами, Україна отримує фінансову підтримку для протистояння ворогу в рамках Євросоюзу, а також партнерами поза його межами  - Великою Британією, Канадою та США.

«Тому для нас, європейців, дуже важливо, щоб ми не дублювали структури, а щоб вони доповнювали одна одну якнайкраще, особливо коли йдеться про фінансові ресурси. Адже немає сенсу надавати гроші на папері. Натомість зараз дуже важливо, щоб зброя і, зокрема, боєприпаси постачалися так, щоб Україна могла продовжувати захищати себе. І НАТО може відігравати тут центральну роль, тому що ми вже координуємо всі наші можливості в рамках НАТО», - сказала Бербок.

У свою чергу міністр оборони ФРН Борис Пісторіус назвав пропозицію НАТО про надання Україні військової допомоги в розмірі 100 мільярдів євро «вартою розгляду». Він зазначив, що «усе, що допомагає Україні, має сенс», але також додав, що потрібно уникати дублювання обов'язків.

Читайте також: Німеччина не хоче бачити Україну в НАТО, бо сподівається зберегти вікно діалогу із Росією – аналітик

Як повідомляло ZN.UA, на саміті НАТО у Вашингтоні партнери запропонують Україні ініціативу створення місії НАТО з трансформації, передавши координацію надання військової допомоги Україні з формату «Рамштайн» на НАТО напередодні можливого повернення до Білого дому Дональда Трампа.

Водночас низка членів Альяну сприйняли американську ініціативу негативно. Так, за інформацією ZN.UA, Угорщина, Німеччина, Словаччина, Туреччина виступають проти постачання озброєння Україні через Альянс, побоюючись, що це виставить НАТО як сторону, що воює. З іншого боку завжди існуватиме ризик накладання вето на постачання зброї та військової техніки нашій країні одним із членів НАТО.

Київ ще не сформував своєї позиції щодо американської ініціативи щодо створення місії НАТО з трансформації, однак у владі на разі домінує негативне ставлення до цієї ідеї.

Більше про перспективи Вашингтонського саміту НАТО читайте у статті Володимира Кравченка «На Вашингтонському саміті НАТО  Україні готуються подати особливу «страву»