UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафти у світі вистачить на 56 років

При цьому найбільший запас "чорного золота" у Венесуели - понад 40 млрд тонн, яких країні вистачить більш як на 100 років.

Світовий ринок нафти у сучасному вигляді перестане існувати через 56 років, свідчить опублікована Всесвітньою енергетичною радою доповідь World Energy Resources-2013.

Згідно з дослідженням, станом на 2011 р. загальні запаси нафти в світі становили 223 млрд тонн. Виходячи з цього показника, існуючого запасу людству може вистачити лише на 56 років. Це не означає повного зникнення нафти як такої, заспокоюють автори дослідження. Імовірним є перехід людства на такі її джерела, як горючі сланці, нафтоносні піски, природні бітуми тощо. Іншими словами, йдеться про розвідану (на даному етапі розвитку) нафту.

При цьому найбільший запас "чорного золота" у Венесуели - понад 40 млрд тонн, яких країні вистачить більш як на 100 років. На другому місці Саудівська Аравія - 36 млрд тонн, їх їй вистачить на 69 років, потім Канада (близько 24 млрд тонн, на більш як 100 років), Іран (21 млрд тонн, на 96 років) і Ірак (19 млрд тонн, на більш як 100 років). Розрахунки проведено на основі відношення резервів до виробництва.

Не змовчала про свої нафтові перспективи і Росія. У жовтні 2013 р. глава "Роснефти" Ігор Сєчін обіцяв, що очолювана ним компанія видобуватиме нафту ще 100 років. Він наголосив, що компанія, чиї запаси становлять 1,5% світових розвіданих запасів, не бачить альтернативи розробці важкодобувних запасів на шельфі.

Всесвітня енергетична рада - це найбільша енергетична міжнародна неурядова організація, створена 1923 р. за ініціативою ділових і енергетичних кіл Великобританії та низки промислово розвинених країн Європи й Північної Америки.

Матеріал підготовлений на основі інформації BFM