UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зимові відключення: експерт розповів, як підготуватися до них

Ця зима може бути складною для всіх.

Через ракетні удари Росії по об’єктам енергетичної інфраструктури, влітку до українців повернулися відключення світла. За прогнозами експертів, взимку їх також варто очікувати.

Читайте також: Українці стали більше споживати електрики: Укренерго повідомило, чи будуть відключення

Виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк розповів «5 каналу», як вже зараз підготуватися до зимових відключень.

«Якщо вам треба електроенергія, є два варіанти – або ставити генератор, що вам може забезпечити в будь-який момент, але знову ж таки, треба пам'ятати, що електроенергія з генератора буде дуже дорога. Генератор бере від 1 до 1,5 літра, такий, середній, на годину, бензину я маю на увазі. Відповідно, це вам формує вартість електроенергії десь на рівні, принаймні, від 25 гривень і вище. Тому це недешеве задоволення, навіть у роботі», – сказав енергетик.

За його словами, іншим варіантом є  батарейні блоки та зарядні станції.

« Є професійні, вже такі, хороші заводські системи, що базуються на літієвих акумуляторах. Не на AGM, не на кислоті, а на літієвих системах. Вони теж є різні. Це вже дорогі системи. Хтось собі їх може дозволити, хтось ні. Але, в принципі, загальна тенденція в Європі є така, що вони стоятимуть, рано чи пізно, у всіх квартирах, у всіх домогосподарствах і вони коштують від 3 тисяч і більше. Але це система, що дає можливість, накопичувати електроенергію з мережі і швидко», – пояснив він.

 За словами експерта, AGM-батареї заряджаються довго – близько 10 годин, а літієві батареї всього за 2-2,5 години.

«Однак літієві системи вибухонебезпечні, з ними треба бути дуже обережним. Знову ж таки, закликаю – не тримати цього в квартирах. У квартирі можна тримати сертифіковані якісь зарядні станції відомих виробників, вони проходять тестування безпеки. Це як різні самопальні рішення, вони є небезпечними. Я закликаю їх не тримати в квартирі, де є багато горючих предметів, щоб не спровокувати пожежі. Бо літій, коли горить, його загасити неможливо, він вигорає до кінця», – попередив експерт.

Нагадаємо, кандидат фізико-математичних наук, юрист, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко у своїй статті "Як нам пережити зиму-2? Що робити людям" на ZN.UA. розповів, що мають зараз робити українські громадяни, щоб підготуватися до нової складної зими.